Zaprzysiężenie Prezydenta RP – Uroczystości na placu Piłsudskiego

W czwartek, 6 sierpnia, nastąpi uroczyste przejęcie przez Prezydenta RP zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi. Warszawiaków czekają zmiany w ruchu oraz parkowaniu w rejonie pl. Piłsudskiego.

Uroczystości zaprzysiężenia Prezydenta RP oraz przejęcia przez niego zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi odbędą się w najbliższy czwartek, 6 sierpnia. Ostatnie wydarzenie będzie miało miejsce na pl. Piłsudskiego, a jego organizacja oznacza dla warszawiaków zmiany w organizacji ruchu i parkowaniu.

Zmiany w rejonie pl. Piłsudskiego

W środę, 5 sierpnia, wojskowi przeprowadzą próby na pl. Piłsudskiego. Z tego powodu nie będzie można parkować na ul. Królewskiej wzdłuż Ogrodu Saskiego. W dniu uroczystości, czyli w czwartek, 6 sierpnia, przez cały dzień wyłączone z parkowania będą:

  • ul. gen. Tokarzewskiego-Karaszewicza wraz z parkingami przed Dowództwem Garnizonu Warszawa i Hotelem Europejskim,
  • parking przed Teatrem Wielkim – Operą Narodową na pl. Teatralnym,
  • ul. Królewska na odcinku od ul. Marszałkowskiej do Krakowskiego Przedmieścia,
  • ul. Wierzbowa na odcinku od ul. Senatorskiej do pl. Piłsudskiego wraz z parkingiem naprzeciwko budynku Metropolitan,
  • ul. Fredry.

Ponadto, w czwartek, 6 sierpnia, w godz. 12.00-17.00 wyłączone z ruchu będą:

  • ul. gen. Tokarzewskiego-Karaszewicza,
  • pl. Piłsudskiego,
  • ul. Królewska na odcinku od ul. Marszałkowskiej do Krakowskiego Przedmieścia,
  • ul. Wierzbowa na odcinku od ul. Fredry do pl. Piłsudskiego,
  • ul. A. Fredry.

Przemarsz pododdziałów wojskowych

Na czas przemarszu pododdziałów wojskowych, 6 sierpnia ok. godz. 15.00-15.30 nastąpi czasowe wstrzymanie ruchu na ulicach: pl. Teatralny – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Królewska – pl. Piłsudskiego.

Zmiany tras linii autobusowych

W środę, 5 sierpnia, w godz. 11.30-14.00 mogą wystąpić zmiany tras autobusów przejeżdżających w rejonie pl. Piłsudskiego, zaś w czwartek, 6 sierpnia, w godz. 12.00-17.30 autobusy linii E-2, 102, 106, 107, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503 i 518 pojadą trasami zmienionymi.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl/ oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (powiadomienia.um.warszawa.pl) można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.