Zalety ćwiczeń w domu

Zalety ćwiczeń w domu
Ćwiczenia w domu cieszą się coraz większą popularnością. Mają wiele różnych zalet.

Oszczędność pieniędzy

Najważniejszą zaletą ćwiczeń w domu jest oszczędność pieniędzy. Trening w klubie wiąże się z zakupem karnetu. Trenując w domu oszczędzamy zarówno pieniądze, jak i czas, który poświęcilibyśmy na dojazdy. 

Wprawdzie ćwiczenia w domu wiążą się z zakupem odpowiedniego sprzętu, ale można to rozłożyć w czasie i stopniowo dokupować kolejne urządzenia. Na początku wystarczy zaopatrzyć się w jeden lub dwa sprzęty, których najbardziej potrzebujemy. Popularnymi sprzętami są ciężarki do ćwiczeń kupione np. w marbo-sport.pl, kettlebell, stepper. To niewielkie przyrządy, które zmieszczą się w każdym mieszkaniu. Pieniądze wydane na sprzęt zwrócą się po pewnym czasie. 

Oszczędność czasu

Zaletą ćwiczeń w domu jest możliwość trenowania o dowolnej porze dnia, kiedy akurat mamy czas i ochotę. Nadmiar obowiązków sprawia, że wielu z nas ma problem ze znalezieniem czasu na trening. W domu ćwiczyć można w każdej wolnej chwili, nawet wczesnym rankiem czy późnym wieczorem, podczas kilkunastominutowej przerwy od pracy czy nauki, a nawet podczas oglądania telewizji. Nie jesteśmy ograniczeni godzinami otwarcia siłowni i klubów fitness. 

Komfort i wygoda

Treningi w domowym zaciszu są idealnym rozwiązaniem w przypadku osób, które wstydzą się swojej figury i kondycji i krępują się ćwiczyć w towarzystwie innych osób. Czujemy się swobodnie, nikt nie widzi naszego zmęczenia, przyspieszonego oddechu, sapania. Wystarczy poprosić domowników, aby nam nie przeszkadzali i zamknąć się w oddzielnym pokoju. 

Intensywność ćwiczeń można dostosować do własnych możliwości, program ćwiczeń można dopasować tak, by uniknąć nudy i stagnacji. Jeżeli jakieś ćwiczenie nie sprawia nam przyjemności, można zamienić go na inne. Ćwicząc w domu można słuchać ulubionej muzyki. 

O czym trzeba pamiętać podczas ćwiczeń w domu?

Podczas ćwiczeń w domowym zaciszu należy pamiętać o wygodnym, niekrępującym ruchów ubraniu. Niewygodne ubranie sprawi, że zamiast skupić się na treningu, będziemy myśleć o uwierających nas ciasnych legginsach czy podjeżdżającej w gorę koszulce, którą trzeba stale poprawiać. 

Przed każdym domowym treningiem należy wykonać kilkunastominutową rozgrzewkę, która rozgrzeje mięśnie i przygotuje je do pracy. Może to być trucht w miejscu, krążenia biodrami, wymachy rąk i ramion, podskoki, skłony, przysiady. Podczas treningu powinno się mieć przy sobie butelkę wody. 

/materiał zewnętrzny/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.