Zajezdnia Ostrobramska świętowała Dni Transportu Publicznego

Zajezdnia Ostrobramska świętowała Dni Transportu Publicznego.

22 września 2018 roku oprócz bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską to właśnie tego dnia stołeczni przewoźnicy, w ramach Dni Transportu Publicznego, przekonywali mieszkańców Warszawy do zmiany nawyków i wyboru transportu zbiorowego. Główne obchody miały miejsce w Zajezdni Ostrobramska, gdzie gospodarz, czyli Miejskie Zakłady Autobusowe zorganizowały ponad 50 atrakcji, zlokalizowanych w 10 różnych strefach tematycznych. Tegoroczna 17. edycja wydarzenia przyciągnęła 7 000 odwiedzających.

Dni Transportu Publicznego to największe święto komunikacji miejskiej, które oprócz aspektu rozrywkowego ma również walory edukacyjne. To nie przypadek, że wydarzenie zaplanowane jest w Dzień bez Samochodu, kiedy można podróżować za darmo. W ostatnią sobotę mieszkańcy Warszawy tłumnie stawili się więc w zajezdni autobusowej, przy ul. Ostrobramskiej 38, by od 10.00 do 17.00 spędzić ten czas niezwykle kreatywnie.

Jako największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w Polsce czujemy odpowiedzialność za przyszłość stolicy. Warszawa jest miastem zatłoczonym, gdzie samochód nadal jest oczywistym wyborem dla zbyt wielu mieszkańców, co ma bezpośrednie przełożenie nie tylko na korki, ale również ekologię czy nasze samopoczucie. Dlatego tak ważne są inicjatywy promujące transport publiczny, będące szansą na bliższe poznanie nas jako przewoźnika w przyjacielskiej atmosferze. Podczas warsztatów i pokazów staraliśmy się przekonywać ludzi, że miejska komunikacja to najlepszy wybór, a także pozytywny wkład w zrównoważony rozwój Warszawy – przekonywała Marzena Myszkowska, Członek Zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych Sp. z o.o.

Miejskie Zakłady Autobusowe z każdym rokiem zaskakują odwiedzających nowymi atrakcjami. Tym razem firma odkryła nie tylko wszystkie tajemnice taboru, ale również po raz pierwszy zajezdni i dyspozytorni, dzięki czemu każdy mógł poznać charakter codziennej pracy MZA. Oprócz tego, do dyspozycji zwiedzających były wycieczki zabytkowymi autobusami, mobilne planetarium, warsztaty, pokazy naukowe, gra miejska, zajęcia ekologiczne i zabawy zorganizowane przez innych stołecznych przewoźników na swoich stoiskach. Niezwykle spektakularnie prezentowały się również pokazy na placu – drift ciężarówki z samochodem osobowym, pokaz ratownictwa drogowego czy odbicie autobusu przez Oddział Żandarmerii Wojskowej.



Rosnące z roku na rok zainteresowanie Dniami Transportu Publicznego to dla nas powód do dumy i mobilizacja, by każdy kolejna edycja była jeszcze ciekawsza. Wpływ na frekwencję ma również większa świadomość społeczna. Ludzie coraz częściej wybierają komunikację miejską bo to tańszy i ekologiczny sposób przemieszczania się. Warto dodać również, że coraz bardziej komfortowy. Punktualność naszych autobusów osiąga poziom 96,9%, 1000 pojazdów ma już łączność WiFi, a 200 ładowarki USB. Autobusy MZA są czyste, w większości klimatyzowane i wyposażone w monitoring. W naszej strategii rozwoju regularnie podnosimy nie tylko standard taboru, ale także poziom obsługi pasażerów i kompetencje naszej załogi. Wszystko po to, by wspólnie zmieniać Warszawę na lepsze – podsumowuje Marzena Myszkowska, Członek Zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych Sp. z o.o.

Staramy się by transport publiczny stał się pierwszym wyborem wśród mieszkańców stolicy. Oprócz elementarnych działań nakierowanych na jakość świadczonych przez nas usług, realizujemy działania promocyjne. Dni Transportu Publicznego to święto transportu zbiorowego. W tym roku zaczęliśmy już 15 września wydarzeniem Ekokreatywna Warszawa, DTP w zajezdni Ostrobramska to wielki finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i jednocześnie Dzień bez Samochodu. Już niedługo ogłosimy nasze kolejne projekty promujące Warszawski Transport Publiczny – mówi Grzegorz Rogólski, Kierownik Działu Promocji i Reklamy Miejskich Zakładów Autobusowych.

Dni Transportu Publicznego obchodzone są w Warszawie od 2002 roku. Współorganizatorami wydarzenia są Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej, Zarząd Transportu Miejskiego, SKM Szybka Kolej Miejska, Metro Warszawskie i Tramwaje Warszawskie.

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.