Wyniki pilotażu programu Złota rączka

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Wyniki pilotażu programu Złota rączka.

Kończy się pilotaż programu dla seniorów „Złota raczka”. Miasto ogłosiło właśnie konkurs dla organizacji pozarządowych na jego kontynuację.

Program jest skierowany do warszawianek i warszawiaków którzy ukończyli 75 r.ż. i mieszkają samotnie. Polega on na bezpłatnym świadczeniu usług drobnych napraw domowych takich jak cieknący kran, przykręcenie wyłącznika, zawieszenie karnisza czy lampy, naprawy drzwiczek w kuchennych szafkach.

– Celem tego projektu, tak pozytywnie przyjętego przez seniorów, jest zmniejszenie poczucie bezradności i poprawa jakości życia bez usterek czy niedziałających urządzeń domowych, a także zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, bowiem do naprawy przychodzi sprawdzony i wcześniej umówiony fachowiec – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Na potrzebę kontynuacji tego pomysłu zwracał uwagę prezydent Rafał Trzaskowski w swoim programie „Warszawa dla seniorów”. „Złota rączka” spotkała się z wielkim zainteresowaniem starszych mieszkańców – od listopada zeszłego roku do dziś skorzystało z pomocy fachowców 758 osób, dla których przeprowadzono 1132 naprawy.

Na rzecz seniorów będą świadczone usługi niewymagające dużych nakładów finansowych i specjalistycznych uprawnień oraz możliwe do zrealizowania w trakcie jednej wizyty. Ważnym aspektem programu jest oferta dla specjalistów od napraw 60+ (np. hydraulików, elektryków itp.), którzy będą chcieli aktywnie zaangażować się w realizację tego projektu. Dzięki temu możliwe staje się zwiększenie aktywności zawodowej i wolontariackiej seniorów, poprzez włączenie ich do projektu.

Program rusza od października tego roku i będzie realizowany do czerwca 2021 r. za 760 000 zł.z budżetu miasta.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.