Woyzeck – Zostań w domu, nie wychodź z teatru

Woyzeck – Zostań w domu, nie wychodź z teatru

Zostań w domu, nie wychodź z teatru! W czasie prac zdalnych, kwarantanny i siedzenia w domu chcemy zachęcić Was do spędzenia wieczoru ze spektaklem „Woyzeck” w reżyserii Grzegorza Jaremki.

Nasz teatr nie może gościć Was na swoich scenach, dlatego zapraszamy na jednorazowy pokaz rejestracji, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 28 marca o godz. 19:00 w Internecie (poprzez premierę Facebook Live na fanpage’u TR Warszawa – klik). Nagranie z publicznością zarejestrowane 22 września 2019 roku w TR Warszawa / Marszałkowska 8 po raz pierwszy pokażemy publicznie on-line!

Już wkrótce udostępnimy w tym wydarzeniu link do premiery Facebook Live. Pod tym linkiem w sobotę o 19:00 rozpocznie się pokaz rejestracji spektaklu „Woyzeck” w reż. Grzegorza Jaremki.

Spektakl będzie udostępniony z polskimi i angielskimi napisami. English closed captions available.

Dzięki polskim napisom spektakl będzie dostępny dla osób z niepełnosprawnościami słuchu.

#zostanwdomu #niewychodzzteatru

————————–

WOYZECK

Spektakl inspirowany niedokończonym dramatem Georga Büchnera, XIX-wiecznego niemieckiego rewolucjonisty, pisarza i przyrodnika. Fabuła niemieckiego dramatu osnuta jest wokół prawdziwej historii młodego mordercy z Lipska, ukazanego z niezwykłym współczuciem jako ofiarę okrutnego, bezdusznego społeczeństwa, które depcze każdego, kto nie pasuje do jego norm.

Reżyser przedstawienia wraz zespołem wydobył z rewolucyjnego tekstu Büchnera w przekładzie Sławy Lisieckiej temat kształtowania się męskiej tożsamości. W spektaklu mężczyźni otaczający głównego bohatera to kumple z podwórka, garażowy band. Dramatyczny konflikt nie polega na zderzeniu klas społecznych, ale na konfrontacji różnych sposobów kształtowania, testowania i wyrażania swojej męskości. W tej opowieści o dojrzewaniu energia macho zderza się z męskością miękką, sensualną i rozmytą. Wstyd i lęk inicjacji głównego bohatera znajdują ujście w świecie wirtualnym, gdzie Woyzeck eksperymentuje ze swoim ciałem i wizerunkiem. Kiedy wirtualne eksperymenty nie przynoszą wyzwolenia, dochodzi do realnej zbrodni. Miejscem prowokacji jest zatęchły garaż, a może chłopięcy pokój z widokiem na brzeg jeziora. Niedokończona sztuka Büchnera staje się więc pretekstem do postawienia pytań o współczesną męską tożsamość.

Przedstawienie w reżyserii Grzegorza Jaremki zrealizowane zostało w ramach nagrody Debiut TR, wspierającej rozwój najciekawszych reżyserów i reżyserek teatralnych młodego pokolenia.

Spektakl powstał dzięki wsparciu Fundacji im. Danuty Szaflarskiej, której celem statutowym jest wspieranie teatru artystycznego, w szczególności wspierania działań TR Warszawa na rzecz rozwoju młodych twórców i twórczyń. Członkami i członkiniami Fundacji są sympatycy i wierna publiczność TR Warszawa, którzy z własnej inicjatywy i miłości do teatru stworzyli fundację, wspierającą kulturę teatralną i rozwój programu TR Warszawa.

——————

obsada: Jan Dravnel, Mateusz Górski, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Paweł Smagała, Tomasz Tyndyk

reżyseria: Grzegorz Jaremko
dramaturgia: Marcin Cecko
scenografia: Natalia Giza
kostiumy: Rafał Domagała
światło i wideo: Marek Kozakiewicz, Adam Lipiński
muzyka: Bartosz Dziadosz
asystentka reżysera: Malwina Szumacher
asystentki scenografki: Magdalena Kujawa, Julia Makówka
współpraca muzyczna: Piotr Domiński
inspicjent: Wojciech Sobolewski

W spektaklu wykorzystano utwory zespołu Gówno.
Spektakl rekomendowany widzom pełnoletnim.

czas nagrania: 1 godz. 25 min

——————

CHCESZ WSPIERAĆ TEATR, KIEDY ZOSTAJESZ Z NAMI W DOMU?

#ZostańWDomu, nie wychodź z teatru” to akcja, zainicjowana przez zespół TR Warszawa. Jej celem jest reakcja na obecną sytuację epidemiologiczną, która panuje na całym świecie. Liczba osób zainteresowanych pierwszym pokazem rejestracji spektaklu „Cząstki kobiety”, w reżyserii Kornéla Mundruczó utwierdziła nas w przekonaniu, że takie działania są bardzo potrzebne.

Dzięki pokazom on-line naszych spektakli z napisami w j. polskim i angielskim, widzki i widzowie z Polski i zagranicy będą mogli zobaczyć propozycje repertuarowe TR Warszawa. Co tydzień będziemy prezentować kolejne spektakle z naszego repertuaru. Kontynuacja pokazów pozwoli nam też na zminimalizowanie skutków pogarszającej się sytuacji finansowej i warunków życia osób związanych z kulturą w naszym teatrze.

W związku z tym, mamy do Państwa prośbę o wsparcie nas w formie “darowizny na cele statutowe”. Darowizna jest wyrazem uznania dla zespołu, aktorek i aktorów TR Warszawa oraz wsparcia dla teatru i jego działalności, a jej wysokość jest zupełnie dowolna.

Dla chętnych podajemy numer konta, w tytule przelewu prosimy wpisać „darowizna na cele statutowe TR Warszawa”

Bank PEKAO S.A.
31 1240 1037 1111 0010 3134 2440

Pozdrawiamy i do zobaczenia na spektaklach TR Warszawa!

FB-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.