Wieczór z Teatrem Snów. Spektakl „Pokój”

UDOSTĘPNIJ

Wieczór z Teatrem Snów. Spektakl „Pokój”.

Gdański Teatr Snów powstał z inicjatywy Zdzisława Górskiego i Alicji Mojko w 1986 roku. Jest nazywany klasykiem polskiego teatru ulicznego. Znamionuje go niepowtarzalna stylistyka poetycka. Językiem swoistej metafory opowiada proste historie, inspirowane codziennością. Swoje przedstawienia przygotowuje z dala od wielkomiejskiego zgiełku – w Sominach nad jeziorem Dywan na Kaszubach.

Zespół prezentował swoje spektakle na wielu prestiżowych festiwalach, m.in.: w Archangielsku, Petersburgu, Awinionie, Brnie, Delfcie, Edynburgu, Gandawie. Wielokrotnie występował w Niemczech, a także w Czechach, Belgii, Francji, Holandii, Hiszpanii, we Włoszech, Rumunii, Mołdawii, na Ukrainie.

Spektakl „Pokój” wprowadza widza w wykreowaną przestrzeń, dostosowaną swą skalą do wielkości głównego bohatera, poruszającego się na szczudłach. Ogromne meble: łóżko, stół, krzesło, a także wieszak na ubrania, budzą przekonanie, że samotny mieszkaniec tej niezwykłej scenerii jest kimś szczególnym. Kim jest ów olbrzym, wykonujący codzienne, monotonne czynności ze skupieniem i zainteresowaniem? Kim są odwiedzający jego pokój ludzie? Dlaczego to magiczne miejsce staje się dla nich przestrzenią gry i zabaw pośród nie swoich rzeczy? Muzyka, światło i plastyka ruchu aktorów budują dodatkowo niepowtarzalną atmosferę wyjątkowości miejsca wydarzeń.

Scenariusz, reżyseria i oprawa plastyczna: Zdzisław Górski
Muzyka: collage
Występują: Zdzisław Górski, Katarzyna Michna, Monika Pluto-Prądzyńska, Monika Roguszczak, Roksana Wiczk.

2 sierpnia 2019, godz. 20:00

Arkady Kubickiego

*Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki dostępne są w kasie zamkowej i przed spektaklem/koncertem w Arkadach Kubickiego. Liczba miejsc ograniczona. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w zaproponowanym repertuarze. Szczegółowy opis poszczególnych pozycji repertuaru znajduje się na stronie www.zamek-krolewski.pl, Informacje: tel. (22) 35 55 170, plac Zamkowy 4, 00-277 Warszawa, e-mail: ttaraszkiewicz@poczta.onet.pl

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.