Weekend Japoński w Hali Gwardii 2023

weekend japoński warszawa 2023

W dniach 17-19 marca 2023 roku w Hali Gwardii odbędzie się kolejna, wiosenna edycja Weekendu Japońskiego. To idealna okazja, aby doświadczyć żywej i pasjonującej kultury Japonii, w samym sercu Warszawy!

Entuzjastów dalekowschodniej kultury z pewnością zachwyci pokaz jednej z najstarszych japońskich sztuk walki – Katori Shinto-ryu, której tradycja sięga już ponad 550 lat. Na pokazie zaprezentowane zostaną też samurajskie zbroje, a Pracownia KUNIYASU przybliży widzom technikę ich zakładania oraz zaprezentuje wystawę zbroi samurajskich, w tym uzbrojenia obronnego i mieczy.

Nie zabraknie również okazji do przymierzenia samurajskiego rynsztunku i możliwości zrobienia sobie efektownych zdjęć.

weekend japonski warszawa

Bliższe poznanie japońskiej codzienności będzie możliwe dzięki obecności w Hali Gwardii Piotra Milewskiego, autora książki „Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji”, która została ogłoszona książką roku 2020 przez National Geographic Traveler. Podczas wydarzenia będzie można też dosłownie poczuć dotyk japońskiej kultury, dzięki prezentacji relaksującego i regenerującego masażu Kiko, o którym opowie Marcin Kuś. Muzyką na żywo zachwyci wszystkich przybyłych Koki Suetsugu – japoński pianista i youtuber, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, który zagra utwory z kultowych już serii anime, takich jak Demon Slayer czy Super Mario.

Weekend Japoński w Hali Gwardii WIOSNA 2023
Weekend Japoński w Hali Gwardii WIOSNA 2023

Smakoszy japońskiej kuchni przyciągnie zapewne do Hali Gwardii pokaz gotowania, podczas którego Yaki Kingu – czyli Yumiko i Daniel – pokażą, jak prawidłowo przygotować tradycyjne, japońskie potrawy. Zaostrzone pokazem apetyty na dalekowschodnie smaki będzie można zaspokoić dzięki bogatej ofercie kulinarnej, w której nie zabraknie doskonałego ramenu, świeżego sushi, onigri czy takoyaki, a także bogactwa słonych i słodkich przekąsek oraz japońskich napojów. Miłośnicy pięknych drobiazgów pochodzących z Kraju Kwitnącej Wiśni z pewnością znajdą coś dla siebie na stoiskach z tradycyjną ceramiką i ręcznie wykonanymi ozdobami, a fani mangi i anime będą mogli liczyć na szeroki wybór gadżetów.

Prezentacje Kiko masaż na scenie 1. piętro:
  • piątek 13:00
  • sobota 11:00
  • niedziela 11:00
Pokazy Judo na scenie 1. piętro:
  • piątek-niedziela godz. 15:00

Szczegółowy program tu – klik


𝗪𝗲𝗲𝗸𝗲𝗻𝗱 𝗝𝗮𝗽𝗼𝗻𝘀𝗸𝗶 𝘄 𝗛𝗮𝗹𝗶 𝗚𝘄𝗮𝗿𝗱𝗶𝗶 𝗪𝗜𝗢𝗦𝗡𝗔 𝟮𝟬𝟮𝟯
17-19 Marca 2023
Hala Gwardii Warszawa (plac Żelaznej Bramy 1)
piątek 10:00-20:00
sobota 10:00-20:00
niedziela 10:00-17:00

Wybrane wydarzenia:
🇯🇵 𝗣𝗶𝗼𝘁𝗿 𝗠𝗶𝗹𝗲𝘄𝘀𝗸𝗶
autor książki „Planeta K, pięć lat w japońskiej korporacji” książki roku 2020 National Geographic Traveler, dostępny dla Was przez cały Weekend, to świetna okazja do rozmowy i nabycia książki z autografem!

🇯🇵 𝗣𝗿𝗮𝗰𝗼𝘄𝗻𝗶𝗮 𝗞𝗨𝗡𝗜𝗬𝗔𝗦𝗨 – 𝗞𝗮𝘁𝗮𝗻𝗮.𝗽𝗹
wystawa zbroi samurajskich, uzbrojenie obronne, miecze oraz antyki – niezwykłe dzieło japońskiej sztuki rzemieślniczej. To okazja na przymierzenie zbroi samurajskich, zrobienie ciekawych zdjęć oraz zobaczenie i zakup japońskich antyków!

🇯🇵 𝗞𝗼𝗸𝗶 𝗦𝘂𝗲𝘁𝘀𝘂𝗴𝘂 – 𝗽𝗶𝗮𝗻𝗶𝘀𝘁𝗮 𝗶 𝘆𝗼𝘂𝘁𝘂𝗯𝗲𝗿
student Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, specjalnie podczas wydarzenia zagra dla Was utwory z kultowych serii jak Demon Slayer, Super Mario i wiele więcej!

Lista wystawców znajduję się w wydarzeniu na FB-klik

Przeczytaj też:

Wydarzenia w weekend – klik