Warszawskie „Rady na Odpady” w IKEA

Warszawskie „Rady na Odpady” w IKEA.

Stolica w kampanii pod hasłem „Rady na Odpady” podpowiada mieszkańcom, jak prawidłowo segregować odpady. Do akcji informacyjnej przyłącza się IKEA, oferując rozwiązania i produkty do segregacji oraz włączając swoje sklepy i kanały online w działania edukacyjne Urzędu m.st. Warszawy.

Miasto st. Warszawa przygotowało na potrzeby kampanii specjalne infografiki ze wskazówkami o zasadach selektywnej zbiórki odpadów. Porady i informacje są przekazywane mieszkańcom m.in. na ekranach w środkach komunikacji miejskiej, ulotkach, w serwisach internetowych i na profilach społecznościowych stolicy. W wyszukiwarce segregujna5.um.warszawa.pl można szybko sprawdzić, do którego kosza należy wyrzucić resztki jedzenia czy puste opakowanie.

Codzienne, nawet niewielkie decyzje wpływają na to, ile produkujemy odpadów, czy wyprodukujemy ich mniej oraz ile z tych surowców będzie można odzyskać. Zebrane szkło, plastik czy papier mogą mieć drugie życie, a recykling zaczyna się w naszym domu. Rolą miasta jest edukacja ekologicznych praktyk, które chronią naturalne środowisko – mówi Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy. 

Do warszawskiej inicjatywy przyłącza się IKEA, która w ramach realizacji swojej strategii zrównoważonego rozwoju „People & Planet Positive”, mającej na celu stanie się firmą przyjazną dla ludzi i planety, rozpoczyna od lutego kampanię informacyjno-promocyjną w warszawskich sklepach IKEA Targówek, IKEA w Blue City i IKEA Janki. Specjalna ekspozycja przy wejściu do sklepu poświęcona jest zapobieganiu powstawania odpadów (w tym przeciwdziałaniu marnowania żywności) oraz segregacji odpadów na pięć frakcji. Materiały informacyjne są zamieszczone też przy produktach ułatwiających przechowywanie i segregację, na rozmieszczonych w sklepach ekranach dotykowych oraz na stronie internetowej IKEA.

„Rady na odpady”

W IKEA realizujemy szereg działań z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego, która jest dla naszego biznesu celem strategicznym. Wierzymy, że współpraca między podmiotami publicznymi i prywatnymi może nie tylko podnieść rangę wyzwania, jakim jest prawidłowa i skuteczna walka z nadmiarem i zagospodarowaniem odpadów, ale też przyniesie wiele korzyści samym konsumentom – mówi Carolina Garcia Gomez, prezeska zarządu i dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju IKEA Retail w Polsce.

IKEA przekształca biznes w zrównoważonym, cyrkularnym i odnawialnym kierunku. Recykling i odzysk energetyczny ponad 90% własnych odpadów, usługi odbioru zużytych sof i foteli na warszawskim rynku, jak i własne kampanie na temat świadomej konsumpcji, pt. „Przyda się” czy „Na dłużej”, są ważną częścią tego procesu. Od początku 2020 r. IKEA zaprzestała sprzedaży jednorazowych plastikowych produktów wyposażenia domu, jak np. woreczki na lód oraz żywność, worki na śmieci, czy słomki do napojów. Zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju IKEA „People & Planet Positive” celem firmy jest, by do 2030 r. 100 proc. materiałów wykorzystywanych w jej produktach było odnawialnych lub pochodziło z recyklingu.

W IKEA znamy wiele sposobów na to, jak pozytywnie wpływać na naszą planetę. Dostrzegamy, że w przypadku tematu odpadów dla wielu naszych klientów jest to na co dzień temat albo zbyt ogólny, albo wymagający zmiany nawyków i budzący obawy o wystarczającą ilość miejsca. Dlatego staramy się podsuwać proste i nowoczesne rozwiązania, dopasowane nawet do najmniejszych czy niełatwych powierzchni – mówi Maria Matyszczak, zastępczyni dyrektora Rynku IKEA Janki.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.