Żelazne waginy – spektakl w WCK

Żelazne Waginy to komediowy spektakl muzyczny – połączenie stand-up, koncertu, kabaretu i performansu, tworzonego przez kobiecy odłam „Pożaru w burdelu”: Monikę Babulę, Karolinę Czarnecką, Adę Fijał i Agnieszkę Przepiórską.

Historia punkowego zespołu feministycznego Żelazne Waginy jest pretekstem do opowieści o kobietach, rozdartych między tradycyjnymi rolami a punkową naturą, która każe im co roku jechać w szaloną trasę koncertową i tworzyć nowe piosenki – komentarz do współczesnej Polski.

Po pierwszej płycie „500 zeta”, która rozeszła się jak się świeże bułeczki Żelazne Waginy wracają z nowym materiałem. Odnaleziona w antykwariacie płyta winylowa pierwszego na świecie feministycznego zespołu punkowego, w skład którego wchodziła Maria Curie-Skłodowska, Aleksandra Piłsudska i inne ikony polskiego ruchu kobiecego staje się inspiracją do nagrania drugiej płyty Żelaznych Wagin – „Cześć i chwała bohaterkom”. W piosenki zostają wplecione nagrania polityków, biznesmenów i biskupów, pozyskane w ramach pracy wywiadowczej. Aby sprofesjonalizować produkcję dziewczyny zatrudniają managerkę – byłą prezydent Warszawy HGW i jadą w pełną zwrotów akcji trasę po Polsce. Ścigane przez Duszpasterza hipsterów i służby specjalne trafiają na Festiwal Piosenki Reżimowej do Hardkorowa kręcą dla TVP pilota serialu „Królowe królów” o pierwszych żonach Mieszka, odwiedzają klasztor sióstr Opętanek i przenoszą się w czasie do laboratorium chemiczno-dźwiękowego Marii Curie-Skłodowskiej, gdzie przeobrażają się w superbohaterki… Rusz w szaloną trasę koncertową z Żelaznymi Waginami!

Premiera spektaklu odbyła się w ramach nurty OFF PPA

1 marca 2020, godz. godz. 19:00
ul. Obozowa 85
wstęp: 50 zł, w przedsprzedaży 40 zł

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.