Warszawskie Obserwatorium Kultury – konkurs na dyrektora

plac grzybowski warszawa

Od 1 września na mapie warszawskich instytucji kultury pojawi się Warszawskie Obserwatorium Kultury, powstałe po zmianie nazwy i statutu Biennale Warszawa. Prezydent Warszawy ogłosił konkurs na dyrektora/dyrektorkę tej instytucji na pięć sezonów artystycznych 2023-2027.

Warszawskie Obserwatorium Kultury ma być interdyscyplinarną instytucją kultury, prowadzącą działalność artystyczną, społeczną, ale też edukacyjną oraz badawczo-naukową. Głównym zadaniem będzie badanie trendów i zjawisk w kulturze, proponowanie nowych rozwiązań i praktyk kulturalnych, a także wymiana doświadczeń. Budowanie sieci współpracy w Polsce i zagranicą. Warszawskie Obserwatorium Kultury będzie współpracować z innymi instytucjami publicznymi i niepublicznymi, artystami i artystkami, widzami i odbiorcami, a także środowiskami akademickimi.

Wśród wymagań stawianych kandydatom i kandydatkom na dyrektora Obserwatorium jest m.in. wykształcenie wyższe magisterskie, minimum 5-letnie doświadczenie przy tworzeniu projektów kulturalnych lub pracy w obszarze kultury i 3-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem. Osoby ubiegające się o to stanowisko powinnny także przedstawić autorski program realizacji zadań w zakresie bieżącego funkcjonowania i rozwoju Instytucji. Powinien wpisywać się w strategiczne dokumenty Miasta Stołecznego Warszawy, takie jak Strategia #Warszawa2030.

Szczegóły dotyczące wymagań formalnych są zawarte w ogłoszeniu opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej. Oferty muszą wpłynąć na podany adres do dnia 15 kwietnia 2022 r. do godziny 16:00.  

Idea instytucji opiera się na założeniu, że kultura i sztuka odgrywają kluczową rolę w budowaniu nowoczesnego, tolerancyjnego, krytycznego społeczeństwa, działającego w poszanowaniu demokracji i wolności obywatelskich, wielości poglądów, religii, tożsamości seksualnych i pochodzenia.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.