Autokary potrzebne na już!

autobus warszawa

Codziennie setki uchodźców korzystają z różnych form transportu na terenie Warszawy, wyruszają również do lokalizacji pobytowych w innych miastach w Polsce. Cały czas potrzebne są kolejne autokary do przewozu przybywających osób. Pomagają samorządy i firmy prywatne.

Dzięki fantastycznej współpracy samorządów z całej Polski władzom stolicy udaje się znajdować lokalizacje dla uchodźców z Ukrainy w wielu miastach. Codziennie wysyłamy setki osób w różne rejony Polski. Tylko minionej doby wyruszyły autokary do Serocka, Koszalina, Ostrowa Wlkp., Sosnowca, Płocka i Gdyni.

Autokary potrzebne na już!

Większość osób po przekroczeniu granicy podróżuje do Warszawy. Wiemy jednak, że w całej Polsce są miasta i miejscowości, których mieszkańcy mają otwarte serca i chcą przyjąć ich również u siebie, gwarantując bardzo dobre warunki. Chcemy ich tam zawieźć, jednak Warszawa nie ma transportu międzymiastowego.

Dlatego zwracamy się z prośbą do przewoźników autokarowych o wsparcie – zgłaszajcie się na adres mailowy: autokary.pomoc@ztm.waw.pl. Razem pomóżmy Ukrainkom i Ukraińcom odnaleźć w naszym kraju swój nowy dom. Pomoc potrzebna od zaraz!

Szczegóły na stronie www.ztm.waw.pl(otwiera się w nowej karcie)

Całodobowe wsparcie Warszawskiego Transportu Publicznego /ZTM

Od początku akcji pomocowej wszystkie działania wspierane są przez Warszawski Transport Publiczny. Na Dw. Zachodnim i Wschodnim ustawiono autobusy MZA, pełniące funkcje całodobowego punktu informacyjnego i socjalnego, oznakowane w barwy ukraińskie.  Autobusy zarówno spółki miejskiej jak i operatorów prywatnych jeżdżą z darami pomiędzy dworcami, a punktami zbiórek, przewożą uchodźców na miejsca pobytu. Dotąd zrealizowano dziesiątki takich kursów, przewieziono kilka tysięcy uchodźców do miejsc noclegowych na terenie miasta, województwa, ale także dalej w Polskę. Całą akcję koordynują służby nadzoru ruchu Zarządu Transportu Miejskiego i przewoźników.

Wsparcie stołecznych firm prywatnych

Nie moglibyśmy przygotowywać wsparcia na taką skalę i w tak wysokim standardzie, gdyby nie ludzie, którzy sami chcą zaangażować się w pomoc – podkreśla Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. – To oczywiście oddolne odruchy solidarności warszawianek i warszawiaków, aktywność organizacji pozarządowych, bo bez Was nie dalibyśmy rady. Ale ogromne podziękowania należą się także prywatnym firmom, które same zgłaszają się do nas z ofertą pomocy. A przedmioty tej pomocy są przeróżne – od udostępniania sprzętu RTV i AGD do punktów pobytowych, przez dostarczanie do nich pościeli, materacy, naczyń, odzieży, zabawek dla dzieci, aż po udostępnianie lokali, a także przewóz darów na Ukrainę – dodaje prezydent Trzaskowski.

Warszawa pomaga w ponad 20 punktach pobytowych, w punktach informacyjnych, wysyła kolejne transporty z niezbędnymi artykułami do ukraińskich przyjaciół. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia takich firm jak Volumetric, Yareal, ProUrba, Ama-Bud, InPost, Orange Polska, Euro RTV AGD, Triumph, Smyk, Empik, Arche, Echo Investment, Matexi, Skanska, Panattoni, Dom Development, Murapol, Ronson, Alter Investment, Dantex.

/materiały prasowe/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.