Warszawska Kawiarenka Naprawcza vol.3

Warszawska Kawiarenka Naprawcza vol.3

#PrawoDoNaprawy – pod takim hasłem Polskie Stowarzyszenie Zero Waste zaprasza 7 marca na Warszawską Kawiarenkę Naprawczą vol.3.

Codziennie kupujemy produkty zaprojektowane tak, by szybko się zepsuły. Naprawy są kosztowne lub problematyczne. Producenci odmawiają produkowania niezawodnego sprzętu. Cenę za to płacimy nie tylko my, ale także planeta. Ten stan rzeczy mogą zmienić jedynie regulacje prawne. Domagamy się #PrawaDoNaprawy!

Jeśli macie zepsute rzeczy, nie wyrzucajcie ich – przynieście je do nas! 7 marca w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56 w Warszawie, w godz. 11.00 – 16.00, będą na Was czekać specjaliści, którzy bezpłatnie pomogą naprawić zepsute przedmioty! A wszystko to w miłej, sąsiedzkiej atmosferze, przy ciastku i kawie:

W strefie napraw będzie można naprawić: drobne AGD/RTV, elektronikę, rowery, biżuterię, ubrania oraz komputery. Wosh Wosh zaprosi wszystkich na czyszczenie butów i skonsultuje ewentualne naprawy. Będzie także stoisko naprawcze, gdzie każdy będzie mógł pod okiem eksperta skleić wszystko: od dzbanka po meble, od torebki po buty sportowe, od metalu po szkło za pomocą wszystkoklejącego zestawu: Kropelka, TADAM, Poxipol, Poxilina, Ośmiorniczka.

Do swojej strefy w czasie Kawiarenki Naprawczej zaprosi North.pl. Każdy będzie miał możliwość porozmawiania ze specjalistą od napraw, zobaczyć jak wygląda zmywarka i pralka od środka, obejrzeć retro sprzęty z lat 50, 60 i 70, a przede wszystkim przekonać się, że naprawianie sprzętów jest proste!
Zapraszamy również do udziału w warsztatach, w trakcie których nauczymy naprawiać przedmioty codziennego użytku:

  • 11:00 Warsztat naprawy obuwia Martyną Zastawną z WoshWosh (Zapisy: http://bit.ly/naprawa-obuwia)
  • 12:20 Laboratorium Klejenia z marką Tadam (Zapisy: http://bit.ly/laboratorium-klejenia)
  • 14:00 Naprawa elektroniki z Akademią Elektroniki (Zapisy: http://bit.ly/naprawa-elektroniki)

Czas uczestnikom kawiarenki umili wystawa zdjęć #NoBeautyInPlastic autorstwa Daniela Petrykiewicza, który za pomocą prowokujących fotografii zwraca uwagę na fakt wciąż rosnącego zużycia jednorazowego plastiku. 

Na uczestników czekają 3 inspirujące spotkania:

  • 11:30 – spotkanie autorskie fotografem Danielem Petryczkiewiczem, autorem wystawy #NoBeautyInPlastic, podczas którego Dorota Kostowska stworzy notatkę wizualną
  • 13:00 – „Naprawiaj, nie wyrzucaj” North.pl
  • 14:00 Zero Waste dla początkujących – w arkana filozofii zero waste wprowadzi uczestników Małgorzata Gęca z Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste.

Zbiórka elektrośmieci – to czego nie da się naprawić, powinno trafić we właściwie miejsce. W trakcie wydarzenia Remondis electrorecycling przeprowadzi zbiórkę elektroodpadów, a zepsuty sprzęt wymieni na wielorazową torbę bawełnianą.

Celem Kawiarenki Naprawczej jest integrowanie społeczności lokalnej i zwiększanie świadomości ekologicznej, a wszystko to w duchu gospodarki o obiegu zamkniętym.

7 marca (sobota), godz. 11:00- 16:00

Miejsce i czas: Centrum Kreatywności
Targowa 56, Warszawa

Wstęp wolny
FB: https://www.facebook.com/events/598012114365979/

Organizatorami Kawiarenki Naprawczej są: Polskie Stowarzyszenie Zero Waste i Zero sp. z o.o.
Sponsorami tegorocznej edycji są: North.pl, firma, która od kilkunastu lat pomaga w naprawie sprzętów RTV i AGD oraz TADAM – klej do butów sportowych i nie tylko.
Partnerami spotkania są: Rowerownia Syrena, RepairMan Warszawa, Akademia Elektroniki, Foodsharnig Warszawa, WoshWosh.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.