Walentynkowe urodziny Anny German – koncert online

W walentynkowy wieczór Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na na koncert Pauliny Malinowskiej i zespołu The Consonance Trio. Artyści zaproszą nas na walentynkowe urodziny Anny German, wielkiej artystki i skromnej osoby, której głos którym zaśpiewała choćby „Tańczące Eurydyki” czy „Człowieczy los” na długo pozostanie w naszej pamięci, a urodziła się właśnie 14 lutego 1936 roku. Z jej legendą twórczo zmierzy się Paulina Malinowska, która zaśpiewa m.in. „Pomyśl o mnie”, „Tylko raz w roku kwitną ogrody” w aranżacjach i z akompaniamentem zespołu The Consonance Trio.
 
– Utwory z repertuaru Anny German były ciekawym wyzwaniem do stworzenia aranżacji – opowiada Max Fedorow. – Pracowaliśmy całą załogą The Consonance Trio aby oddać piękno melodyki i zarazem głebię tekstów. Wszystkie utwory zabrzmią w naszych autorskich aranżacjach.

Zespół The Consonance Trio powstał w 2014 roku w Białymstoku. Założyli go trzej przyjaciele, zawodowi muzycy: Karol Sypytkowski (kontrabas), Wojciech Bronakowski (perkusja) i Max Fedorov (fortepian). Twórczość zespołu odzwierciedla ich wspólne zainteresowania muzyczne: począwszy od klasyki, przez jazz, muzykę etniczną aż do szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej.

Artyści:
Paulina Malinowska – wokal
The Consonance Trio
Max Fedorov – fortepian
Piotr Chociej – kontrabas
Wojciech Bronakowski – perkusja
Program:
Utwory z repertuary Anny German:

Pomyśl o mnie
Jedna chwila wystarczyła
Tango d’amore
Один раз в год сады цветут (Odin raz v god sady cvietut/Tylko raz w roku kwitną ogrody)
Nie żałuj
i inne

Koncert online już 14 lutego o godz. 18:00 na kanale YouTube Opery i Filharmonii Podlaskiej
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.