VIVA MEXICO – Weekend meksykański w Hali Gwardii

Weekend meksykański w Hali Gwardii

VIVA MEXICO, czyli Weekend Meksykański w Hali Gwardii

 W weekend 10 i 11 września 2022 roku Ambasada Meksyku w Polsce zaprasza do wspólnego celebrowania meksykańskiego święta narodowego w Hali Gwardii.

Na miejscu, będzie można zanurzyć się w meksykańskiej fali smaku oraz muzyki. Na odwiedzających czekają także unikalne warsztaty kulinarne, taneczne oraz rękodzielnicze, prowadzone przez znamienitych gości. Niepowtarzalną atmosferę wydarzenia podkreśli tradycyjna ceremonia El Grito.
Imprezę uświetni swoją obecnością Ambasador Meksyku –  Juan Sandoval.

Sobota 11-17
Niedziela 11-15

Gorący, meksykański klimat będzie można poczuć w Hali Gwardii już w najbliższy weekend. Czas ten wypełniony będzie po brzegi atrakcjami, których próżno szukać gdziekolwiek indziej.

Sobotni dzień pełen będzie muzycznych doznań, które zapewnią koncerty zespołu Mariachi Real oraz jazzowe granie w wykonaniu Eduarda Bortolottiego. Meksykańską energię wprowadzi swoim występem grupa Monarka Mex Folk, która widowiskowymi występami zachwyci nawet najbardziej wymagających widzów. Swoich sił w tańcu do gorących rytmów Meksyku będzie można spróbować na warsztatach z Danielą Castillo, która poprowadzi również krótkie zajęcia wprowadzające w tajniki tradycyjnego haftu i rękodzieła. Pasjonaci gotowania będą mieli szansę dołączyć do kulinarnych lekcji, na które zapraszają kucharze z restauracji Tacos La Fiesta, El Popo, De Care oraz  Pamela Montellano – szefowa kuchni Ambasady Meksyku w Polsce. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, a chęć udziału należy zgłosić wcześniej na adres mailowy cultural@emexico.pl.

Natomiast w niedzielę, poza muzycznymi i tanecznymi pokazami, znajdzie się również coś dla najmłodszych: rozwijające zajęcia z rysunku pod hasłem „Pokoloruj swoje Alebrije”, nawiązujące do meksykańskich legend o mitycznych stworzeniach. Nie zabraknie również wyzwań kulinarnych – między innymi niezwykłych warsztatów zdobienia cukrowej czaszki. Niesamowitym przeżyciem będzie również udział w tradycyjnej ceremonii niepodległości El Grito, która będzie miała miejsce o godzinie 13.00.

Weekend Meksykański w Hali Gwardii będzie doskonałym pretekstem do wybrania się w egzotyczną podróż wraz z bliskimi, bez konieczności kupowania biletów lotniczych. To pełne gorącej atmosfery wydarzenie pozwoli nie tylko oderwać się od codzienności, ale również poznać bliżej odległą kulturę: muzykę, taniec, kuchnię i prawdziwą duszę Meksyku.

/materiały prasowe/


Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Reklama