DNI WILANOWA 2022 [PROGRAM]

DNI WILANOWA

W dniach 10-11 września odbędą się DNI WILANOWA 2022

Dni Wilanowa 2022 będą pełne sportowych emocji. W sobotę 10 września w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, o godzinie 12:00 rusza „Bieg po Nowe Życie”. Celem biegu jest promowanie działań prozdrowotnych, edukacja w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizacja społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu. Inicjatorem biegu jest Przemysław Saleta, który 15 lat temu był dawcą nerki dla swojej córki. Nie byłoby Biegu po Nowe Życie, gdyby nie udział w wydarzeniu osób po przeszczepieniu, to oni pokazują innym, że po operacji przeszczepu można wrócić do normalnego życia.

„Bieg po Nowe Życie” to sztafetowy marsz nordic walking. Trasa marszu jest czysto symboliczna – to kilometr dla każdego uczestnika sztafety.

Program „Bieg po Nowe Życie”:

  • 12:00 – rozpoczęcie 21. Biegu po Nowe Życie – przywitanie uczestników
  • 12.10 – rozgrzewka
  • 12.15 – prezentacja uczestników – prezentacja wszystkich sztafet
  • 12.45 – START
  • – pierwsza sztafeta na trasie,
  • – co minutę na trasę rusza kolejna
  • 14.45 – wręczenie pucharów dla zwycięzców
  • 15.00 – zakończenie

Z kolei na Plaży Wilanów o godzinie 10:00 rusza turniej Footvolley World Tour – Wilanów 2022. To prestiżowa i ważna dla Dzielnicy Wilanów impreza sportowa. Do rywalizacji w turnieju przystąpi 12 par, w tym Mistrzowie Świata Brazylijczycy Luciano Almeida i Lalazinho. Polskę reprezentować będą dwie pary; Adrian i Mateusz Szopińscy oraz Bartłomiej Frańczuk i Bartosz Januszewski. Poza Mistrzami Świata, na wilanowskiej plaży zaprezentują się także reprezentacje Holandii, Niemiec, Kanady, Ukrainy czy Francji.

Koncerty w sobotę, 10 września

Od  godz. 18:30 na Plaży Wilanów zagrają ANIA DĄBROWSKA i KUBA BADACH z koncertem „Tribute to Zaucha”.

Niedziela 11 września

O godzinie 17:00 odbędzie się finał FOOTVOLLEY WORLD TOUR – Wilanów 2022

Od godziny 18:30 a Plaży Wilanów wystąpią dla Was najgorętsze nazwiska wakacyjnych scen w Polsce! Koncertowy wieczór rozpocznie najmłodszy wykonawca 8-letni AN4TOL, następnie KUBAŃCZYK i jego najnowsze hity w rytmie rapu. Zaraz po nim dowodzenie przejmie TRIBBS, a na koniec porwie Was SMOLASTY!

Dzielnica Wilanów m.st. Warszawy, Centrum Kultury Wilanów, Biblioteka Wilanów oraz Centrum Sportu Wilanów serdecznie zapraszają!
Szczegółowy harmonogram na stronie internetowej dzielnicy:

https://www.wilanow.pl/6945-dni-wilanowa-2022


Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik