Utrudnienia komunikacyjne w Warszawie, w długi weekend majowy

Utrudnienia komunikacyjne w Warszawie, w długi weekend majowy.

To będzie bardzo pracowity długi weekend dla warszawskich drogowców. Przez tydzień zrobią remonty na najważniejszych miejskich ulicach. Będą zmiany w ruchu drogowym i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Uwaga: Od środy, 2 maja od godz. 24.00 do poniedziałku, 7 maja do godz. 4.00 zamknięte dla ruchu będzie Rondo R. Dmowskiego.

W tym roku majówka będzie długa, to nawet dziewięć dni wolnych od pracy. Zwykle mieszkańcy Warszawy wypoczywają w takie przedłużone weekendy za miastem i dlatego ten czas drogowcy wykorzystują na najtrudniejsze remonty. Zaplanowali m.in. wymianę nawierzchni na rondzie R. Dmowskiego, pl. Grunwaldzkim i Wale Miedzeszyńskim. Oto spis planowanych prac. 

  • W nocy z czwartku na piątek (z 26 na 27 kwietnia) w godz. 0.15 – 4.30 zwężona będzie ul. Kleszczowa w rejonie skrzyżowania z ul. Krańcową. 

Wyłączona z ruchu będzie połowa szerokości jezdni ul. Kleszczowej przed rondem na skrzyżowaniu z ul. Krańcową. Na pozostałej szerokości będzie odbywał się ruch wahadłowy. Utrudnienia związane są z odtworzeniem nawierzchni jezdni po pracach wodociągowych. Autobusy nocnych linii N01 i N35 pojadą objazdem ul. Popularną.

  • Od piątku, 27 kwietnia od godz. 23.00 do poniedziałku, 7 maja do godz. 6.00 zamknięty dla ruchu będzie przejazd przez tory kolejowe na ul. Karczunkowskiej.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Puławska – Baletowa (możliwy będzie skręt z ul. Puławskiej w Baletową) – S. Starzyńskiego (Dawidy Bankowe). Utrudnienia związane są z przebudową kanalizacji w ramach budowy wiaduktu drogowego nad torami kolejowymi. Wykonawca PKP PLK musi na czas tych robót zamknąć także tymczasową jezdnię, którą na co dzień kierowcy omijają plac budowy.

  • Od piątku, 27 kwietnia od godz. 23.00 do poniedziałku, 30 kwietnia do godz. 4.00 zamknięta dla ruchu będzie zachodnia jezdnia ul. Lazurowej na odcinku od Górczewskiej do Sterniczej. Zamknięty będzie także wlot ul. Człuchowskiej.

Utrzymany będzie ruch na wschodniej jezdni (w kierunku ul. Górczewskiej). Wyłączona z ruchu będzie nowo wybudowana jezdnia prowadząca w kierunku ul. Połczyńskiej. Wykonawca przebudowy ul. Lazurowej ułoży ostatnią warstwę nawierzchni. Zamknięty będzie także wlot ul. Batalionów Chłopskich oraz obydwie jezdnie ul. Człuchowskiej pomiędzy Lazurową a ulicami Rozłogi i Karabeli. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Górczewską – Powstańców Śląskich – Połczyńska. Jadący od ul. Batalionów Chłopskich powinni kierować się do ul. Szeligowskiej.

Autobusy linii 105 (w kierunku krańców RONDO DASZYŃSKIEGO, BROWARNA), 112 (w kierunku krańca CH MARKI) i 189 (w obydwu kierunkach) pojadą objazdem ulicami Górczewską i Powstańców Śląskich. Linia autobusowa 112 w kierunku krańca KAROLIN od skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich i Człuchowskiej pojedzie ulicami Powstańców Śląskich i Połczyńską, a dalej swoją trasą podstawową. Autobusy linii 190 z pętli OS. GÓRCZEWSKA będą kursowały ul. Górczewską. Linie nocne N42 (w kierunku krańca DW. CENTRALNY) i N 45 (w kierunku krańca KAROLIN) będą jeździły ulicami Powstańców Śląskich i Połczyńską (linia N42 w przeciwnym kierunku pojedzie ul. Górczewską). 
W dniach 28-29 kwietnia zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-5 na trasie: CM. WOLSKI – Fort Wola – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Człuchowska – zawrotka na skrzyżowaniu ulic Człuchowska/Rozłogi/ Karabeli – ROZŁOGI 01 – Człuchowska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Fort Wola – CM. WOLSKI.

  • Od piątku, 27 kwietnia od ok. godz. 23.30 do niedzieli, 6 maja do ok. godz. 23.30 zamknięte dla ruchu będzie skrzyżowanie pl. Krasińskich z ulicami Świętojerską i Bonifraterską.

Skrzyżowanie będzie całkowicie wyłączone z ruchu. Na ulicach Bonifraterskiej i Świętojerskiej (od strony ul. gen. W. Andersa) przed skrzyżowaniem wytyczone zostaną zawrotki. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Muranowska (i dalej ul. Stawki do zawrotki na wysokości ul. J. Lewartowskiego – gen. W. Andersa – Marszałkowska – Senatorska. Uwaga, zamknięte są też pl. Krasińskich i ul. Miodowa od Długiej do Senatorskiej. Drogowcy chcą zakończyć prace na pl. Krasińskich do końca maja, a na ul. Miodowej do końca czerwca. Zależy to jednak od czasu trwania wykopalisk archeologicznych. Remonty dwóch pozostałych skrzyżowań (Miodowa/Długa, Miodowa/Senatorska) planowane są na lipiec.

Autobusy linii 116 i 222 skręcą z Al. Jerozolimskich w ul. Kruczą i dalej pojadą przez pl. Powstańców Warszawy i ulicami: Mazowiecka (powrót ulicami Kredytową, Jasną i Zgoda)  – Królewska – pl. marsz. J. Piłsudskiego – marsz. F. Focha – Moliera – Senatorska – pl. Bankowy – gen. W. Andersa. Podobną trasą (z tym, że z ul. Świętokrzyskiej) pojadą autobusy linii 178. Natomiast autobusy linii 227 z pl. Bankowego pojadą ulicami gen. W. Andersa i Muranowską. Autobusy linii nocnej N44 będą kursowały ulicami: Marszałkowską – Królewską i dalej przez pl. marsz. Piłsudskiego i pl. Teatralny do ul. Senatorskiej i gen. W. Andersa.

Więcej informacji tu -klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.