Unlisted Festival vol.1 – najmniejszy festiwal muzyczny w Warszawie

9 marca 2018 roku w Mysia 3 odbędzie się Unlisted Festival vol.1 – najmniejszy festiwal muzyczny w Warszawie.

HEIDRIK, Surma oraz Linia Nocna – to ich będziecie mogli usłyszeć 9 marca w przestrzeni Galerii MYSIA 3.

Linia Nocna (PL) to duet, który tworzą Monika „Mimi” Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec.

Debiutowali w czerwcu 2017 singlem „Znikam na chwilę”, za który otrzymali nagrodę redakcji Chillizet
w plebiscycie na „Chilloutowy utwór roku 2017”. Jesienią Linia Nocna supportowała KARI w czasie jej trasy koncertowej „I am Fine” oraz Kubę Badacha i jego „Oldschool” w warszawskim Teatrze Roma. Zespół wystąpił także w ramach Warsaw Music Week. Duet można było zobaczyć w programie TV „Hybrydy zderzenia”, który w swojej formule zakłada spotkania mistrzów i debiutantów, cover piosenki „W moim ogrodzie” zespołu Daab zapewnił im udział w finale i występ u boku Stanisława Sojki. W listopadzie swoją premierę miał drugi singiel „Nad Wisłą”, w którym gościnnie wystąpił Kuba Sienkiewicz, wokalista legendarnego zespołu Elektryczne Gitary. Piosenka znalazła się w propozycjach do Listy Przebojów Trójki oraz na listach przebojów wielu stacji radiowych. Już 16 marca 2018 na rynku pojawi się debiutancki album Linii Nocnej „Znikam na chwilę” (Wydawnictwo Agora)
z gościnnym udziałem Kuby Sienkiewicza oraz Buslava. Materiał charakteryzują elektroniczne brzmienia i nowoczesne produkcje, ale w warstwie wokalno-tekstowej nie brakuje też delikatności
i poetyckości.
Linia Nocna – Nad Wisłą (official video)

Surma (PT)

Magazyn „Musikexpress” określił artystkę jako największą nadzieję portugalskiej sceny muzycznej. Surma ma za sobą koncerty na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych. Jeszcze przed wydaniem debiutanckiego albumu została zaproszona do udziału w Reeperbahn Festival
w Niemczech czy Eurosonic w Holandii. 9 marca na festiwalu Unlisted wystąpi tuż przed wylotem na koncert w ramach konferencji SXSW w Teksasie. Będzie to pierwszy występ artystki w Polsce.
Surma to niezależność, magia i wolność. Jednoosobowy band artystki to fuzja muzycznych inspiracji, historii i niezwykłych emocji. Jej debiutancki album „Antwerpen“, który podbija zachodnie rynki, składa się z 10 niezwykłych utworów. Każdy z nich, napisany w innym języku, skupia się wokół tematu podróży, domu i szukania swojego miejsca na świecie. 
Surma – Maasai

HEIDRIK (IS) 

Muzyka HEIDRIKA to połączenie filmowej wrażliwości, akustycznego brzmienia klasycznych instrumentów i bezbłędnych kompozycji z poetycką warstwą liryczną. Debiutancki album „Funeral”, który ukaże się na polskim rynku 16 marca 2018 roku, to zbiór przepięknych, ulotnych utworów, pełnych charakterystycznego dla Wysp Owczych – stamtąd pochodzi HEIDRIK – klimatu i równie typowego dla tego regionu świata liryzmu. Album został wyprodukowany przez Janusa Rasmussena, połowę znanego duetu Kiasmos, a wydany przez Fonobo Label. Fanom kina HEIDRIK znany jest jako niesamowicie utalentowany reżyser. Jego ostatni film „Skuld” był nominowany do duńskiej nagrody Ekko Award w aż pięciu kategoriach i ostatecznie zwyciężył w dwóch. Umiejętności, talent
i wrażliwość muzyczna pozwala mu realizować się także w roli twórcy teledysków (nagroda
w kategorii najlepszy klip w roku 2015 za „Eivor” Rain) i co jest dla nas szczególnie interesujące pozwala samemu tworzyć i nagrywać muzykę. 
HEIDRIK – Change of Frame (official video)

Unlisted Festival to nie tylko muzyka na najwyższym poziomie, ale także sztuka wizualna! Podczas pierwszej edycji festiwalu będziecie mogli oglądać prace Eleonory Rogińskiej pod hasłem: „Małe rzeczy”.

9 marca 2018 (piątek) od godz. 20.00 przestrzeń  Galerii  MYSIA 3 w Warszawie wypełni się muzyką, sztuką i nieprzeciętną atmosferą.

Unlisted Festival
Data: 9 marca 2018
Miejsce: Mysia 3, Warszawa
Start: 20:00
Bilety od 35 zł dostępne tu: https://going.pl/unlisted-festival-vol1
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/131338034347826/

Powered by Frontera, On Lemon Polska, Hiro, Warsawholic, Warsawnow.pl, MYSIA 3 & FONOBO Label.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.