Teatr Pod Blachą 2022

Teatr Pod Blachą 2022

Teatr AKT we współpracy z Zamkiem Królewskim w Warszawie serdecznie zaprasza na kolejną edycję Teatru Pod Blachą!

W sobotę, 18 czerwca w sobotę o 21:00 pojawi się na dziedzińcu Pałacu Pod Blachą ze spektaklem „Poza czasem”!

To kultowe już przedstawienie to ekspresyjne, plenerowe widowisko z elementami nowego cyrku, tańca, pantomimy, które w połączeniu z elektroniczną muzyką graną na żywo tworzy niezapomnianą opowieść utrzymaną w malowniczej stylistyce steampunk. To będzie szalona podróż wgłąb włąsnej wyobraźni i uczta nie tylko dla oka, ale też dla ucha, bo muzyka w wykonaniu Dominika Strycharskiego, tegorocznego laureata Paszportów Polityki w kategorii Teatr, to przy okazji prawdziwy koncert współczesnej muzyki alternatywnej.

„POZA CZASEM” – spektakl plenerowy, odpowiedni zarówno dla dorosłych i dzieci, jak i osób niepolskojęzycznych

18 czerwca 2022 – godzina 21.00
Dziedziniec Pałacu Pod Blachą, Pl. Zamkowy 2

WSTĘP WOLNY!

Projekt finansuje Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy

Twórcy:
Reżyseria – Agnieszka Musiałowicz i zespół
Scenografia – Tomasz Musiałowicz, Hektor Werios
Muzyka na żywo – Dominik Strycharski / vocal performance
Występują: Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Katarzyna Stefanowicz, Marek Kowalski, Krzysztof Skarżyński, Maciej Czarski, Antoni Borodziuk, Maciej Musiałowicz.
————————————————————————————————————

www.teatrakt.pl
————————————————————————————————————

TEATR POD BLACHĄ to jednodniowy projekt teatralny, który jest kontynuacją pomysłu, realizowanego już w poprzednich latach, tj. prezentacji zjawiska teatru plenerowego mieszkańcom Śródmieścia i Warszawy na przykładzie twórczości Teatru Akt. Siedziba teatru znajduje się na obrzeżach miasta, w trudnym komunikacyjnie punkcie Olszynki Grochowskiej, dlatego teatr od wielu lat szuka możliwości, aby wyjść do potencjalnych
odbiorców i grać swoje spektakle w dogodniejszych lokalizacjach Warszawy. Dziedziniec Pałacu Pod Blachą po raz kolejny stanie się więc letnią sceną Teatru Akt.

—————————————————————————————————————–
„POZA CZASEM” to metafora podróży, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami. Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem. Wędrówka poza czasem pozwala spełnić swe marzenia, stać się na chwilę kimś innym. To moment, w którym możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas. Istotą podróży jest droga, a nie dotarcie do celu.

 

„….to spektakl dobry dla wszystkich spragnionych wrażeń i refleksji nad tempem własnego życia, czy realizacji własnych marzeń . Teatr ruchu może powiedzieć niekiedy więcej niż mówią słowa, więc każdy zapewne po spektaklu pokusi się o własną fantastyczną interpretacje do czego skłania bogactwo używanych przez aktorów środków wyrazu i inspirujący scenariusz.
…Aktorzy w swoim nowym pokazie w pomysłowy i lekki sposób ukazują wszystkie aspekty czasu. Wskazują też drogę ucieczki od szarej i często monotonnej rzeczywistości. Ucieczki do niczym nieskrępowanego świata fantazji.
„…dopracowany w każdym calu, na uznanie zasługuje pod każdym względem kostiumowym i aktorskim, a szczególnie muzycznym.
…Całość widowiska jest bezbłędnie przemyślana. Prosta, lecz zarazem idealna dekoracja nie rozprasza widza i pozwala w pełni docenić grę i kunszt aktorów. Uwagę przykuwają też dobrane po mistrzowsku rekwizyty, porażające swoją prostotą, są one zarazem wyszukane.
…Muzykę zostawiam na koniec. Jest tworzona na żywo podczas trwania spektaklu. Pomysł genialny. Dzięki temu całe przedstawienie ma swój niepowtarzalny i nietuzinkowy urok. Można mieć nawet wrażenie, że jest się na dobrym koncercie muzyki alternatywnej ”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.