KONCERTOWE otwarcie Pokoju na lato – Rita Pax Tribute to Breakout

Rita Pax Tribute to Breakout

Po dwóch latach nieobecności powracamy na wolską skarpę. Jest nam niezmiernie miło, że możemy zaprosić Was na koncert projektu Rita Pax, stworzonego przez Paulinę Przybysz. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, bo premierowo usłyszymy utwory z ich trzeciego krążka, który jest hołdem złożonym kultowej grupie Breakout.

Warszawska koncertowa premiera albumu „Piękno. Tribute to Breakout” już w sobotę, 25 czerwca 2022 roku.
START – 20:00
Wstęp jak zawsze wolny!

Paulina Przybysz stworzyła zespół Rita Pax w 2012 roku, a w składzie usłyszymy czołowych muzyków polskiej sceny alternatywnej:
Kasia Piszek – instrumenty klawiszowe,
Piotr Zalewski – git. basowa,
Paweł Zalewski – gitary
Jerzy Markuszewski – perkusja.

Podczas tego wieczoru usłyszymy także gości specjalnych – Wojciecha Waglewskiego i Igora Nikiforowa.

Projekt powstał z inspiracji rockiem lat 60-tych, psychodelią i soulem, unowocześnionych i przefiltrowanych przez wrażliwość muzyków. Paulina Przybysz znana z jest z takich składów i wcieleń jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax, Archeo. Rocznik ’85, pamięta dobrze lata dziewięćdziesiąte i mocno szanuje historię muzyki ale z tym bagażem chętnie nurkuje w nowych brzmieniach. Dorastała w busie z kolegami z Sistars i siostrą ale po zawieszeniu działalności zespołu szybko przeszła do nowych wydawnictw, by w 2017 powrócić na scenę pod swoim imieniem i nazwiskiem z nagrodzoną Fryderykiem za najlepszy album elektroniczny płytą „Chodź tu” czy nominowaną do Fryderyka 2020 „Odwilżą” nagraną przy współpracy ze zdolnymi młodymi producentami po raz pierwszy w historii wydawnictw artystki w całości napisany przez nią w języku polskim przy współpracy z ekipą młodych zdolnych producentów.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.
Liczba osób jest ograniczona, co oznacza, że uczestniczyć będzie mogło tyle osób, ile pomieści nasza zielona skarpa

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.