„Tango dla Biało-czerwonej”- koncert Formacji Tango Para Todos

M.st. Warszawa, Dzielnica Bemowo i Fundacja Partytura serdecznie zapraszają na koncert pt. „Tango dla Biało-czerwonej” w wykonaniu Formacji Tango Para Todos, zorganizowany dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Koncert odbędzie się 2 grudnia 2018 r. o godz. 18.00 w Bemowskim Centrum Kultury, ul. Górczewska 201.

Datę 11 listopada 1918 r. należy widzieć nie tylko jako historyczne wydarzenie związane z walką o polską państwowość, ale również jako początek nowego życia kulturalnego w odrodzonym państwie. Okres dwudziestolecia międzywojennego to czas wielkich zmian, ale również czas wytchnienia po wieloletniej niewoli. Polacy szukali tego wytchnienia w muzyce, w tańcu, aby odreagować traumatyczne przeżycia wojenne. Repertuar koncertu to najpiękniejsze utwory muzyki tanecznej okresu międzywojnia – tanga polskie i argentyńskie, które były najbardziej popularnymi utworami, do których tańczono na polskich parkietach w tym okresie.

Koncert będzie wzbogacony opowieścią o czasach, gdy odradzała się niepodległość, o wydarzeniach tego okresu, o muzyce, do jakiej wtedy tańczono i jakiej słuchano, o jej twórcach i wykonawcach.
Projekt jest finansowany przez m.st. Warszawa Dzielnicę Bemowo.

2 grudnia 2018, godz. 18:00-19:00
Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201

Wstęp jest wolny

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.