Szwajcaria Bałtowska – ośrodek narciarski blisko Warszawy

Szwajcaria Bałtowska - ośrodek narciarski blisko Warszawy

Marzysz o tym, by skoczyć na narty, ale przeraża Cię długa i droga jazda samochodem? Chcesz zabrać dzieci do kompleksowego ośrodka narciarskiego, w którym nauczą się jeździć? Szukasz atrakcji zimowych na ferie lub weekend? Szwajcaria Bałtowska z kompleksowym zapleczem dla turystów-narciarzy spełni wszystkie wymogi miłośników szusowania na dwóch i jednej desce! Doskonale przygotowane trasy narciarskie, noclegi w przystępnych cenach, punkty gastronomiczne i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego — to wszystko znajdziesz zaledwie 170 km od Warszawy. To oznacza, że po dwóch godzinach jazdy znajdziesz się na ośnieżonym i oświetlonym stoku!

Szwajcaria Bałtowska — kompleksowy ośrodek dla narciarzy

W Szwajcarii Bałtowskiej znajdziesz wszystko to, czego potrzebuje narciarz, by oddać się swojej pasji. Ośrodek narciarski Szwajcaria Bałtowska zapewnia wszelkie wygody i atrakcje dla dzieci i dorosłych.

  • Na miejscu działa wypożyczalnia sprzętu, więc nie musisz zabierać swoich nart, jeśli nie masz takiej możliwości albo jeszcze nie masz własnego wyposażenia.
  • Jest też szkółka narciarska i snowboardowa dla dzieci i dla dorosłych. Pracują w niej doświadczeni instruktorzy narciarstwa, którzy prowadzą kursy indywidualne i grupowe. Dzięki lekcjom jazdy każdy opanuje podstawowe techniki zjazdowe lub, w zależności od stopnia zaawansowania, poprawi umiejętności i nabędzie kolejne. Szkolenie pod okiem specjalistów zmniejsza ryzyko kontuzji, wypadku, a także podnosi poziom satysfakcji z jazdy.
  • Z oferty Szwajcarii Bałtowskiej mogą korzystać dorośli i dzieci. Ośrodek narciarski nastawiony jest na kompleksową obsługę rodzin i zapewnia atrakcje dla najmłodszych, dla nastolatków i ich rodziców. Tutaj często dzieci zaczynają swoją przygodę z jazdą na nartach.
  • Goście mają do dyspozycji różnorodne wyciągi, wypożyczalnię, mogą korzystać z noclegów, posiłków i dodatkowych atrakcji, np. z krytego, naturalnego lodowiska czy Wioski św. Mikołaja, ze snowtubing, zimowej karuzeli albo z saneczkowej górki. Można także wybrać się na zwiedzanie JuraParku, bawić w Bajkowej Krainie Lodu czy skorzystać z Zimowego Kina.
  • Na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego znajdują się doskonałe restauracje: „Browar Bałtów”, „Bałtowski Zapiecek” oraz inne punkty gastronomiczne: „Zajazd Przystocze” i “Jadło pod stokiem”. Serwują one smaczne, regionalne potrawy.

Stacja narciarska dla początkujących i zaawansowanych narciarzy

Ośrodek narciarski Szwajcaria Bałtowska

Szwajcaria Bałtowska jest integralną częścią Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Stacja narciarska w Szwajcarii Bałtowskiej to aż 5 tras narciarskich, których łączna długość wynosi 2500 metrów. Są to szerokie zjazdy, na których swobodnie poczują się nawet najmłodsi narciarze.

Trasy są bardzo różnorodne, jeśli chodzi o ukształtowanie i nachylenie terenu. Wszystkie są też oświetlone, dlatego można z nich korzystać do późnych godzin nocnych.

Na stok narciarski można dojechać czteroosobową kolejką krzesełkową albo nowoczesnym wyciągiem orczykowym. Osoby, które zaczynają swoją przygodę z nartami, skorzystają z wyciągu taśmowego o długości 100 metrów. Innowacyjny wyciąg pozwala zwiększyć przepustowość pracy i oślej łączki (do 1260 osób/h!). Zaś zapaleni narciarze, miłośnicy adrenaliny, mają do dyspozycji Snowpark, czynny przy korzystnych warunkach pogodowych. Tym samym stok narciarski w Bałtowie to miejsce na zimowe szaleństwa dla całej rodziny i bez znaczenia jest to, czy ktoś jeździ doskonale i od lat, czy chce właśnie tutaj nauczyć się robić pierwsze szusy na dwóch deskach.

Sprawdź stok narciarski w Bałtowie: https://szwajcariabaltowska.pl/stacja-narciarska/

Jeśli nie wiesz, jak jeździć na nartach, zapisz się do szkoły narciarskiej Amigo-Ski, a zanim poczujesz się na nich pewnie, możesz korzystać z oślej łączki.

Kompleksowa nauka jazdy na nartach

Kompleksowa nauka jazdy na nartach

Wielu gości Szwajcarii Bałtowskiej to właśnie na tutejszych stokach zaczyna swoją przygodę z nartami. Nauka jazdy na nartach w Szwajcarii Bałtowskiej odbywa się pod okiem doświadczonego instruktora w bardzo sprzyjających warunkach: na doskonale przygotowanym, szerokim stoku o małym nachyleniu.

Dzięki przyjemnym lekcjom każdy narciarz opanuje najważniejsze manewry i zachowania na stoku, dzięki czemu poczuje się pewnie podczas jazdy, ale także zapewni sobie i innym większe bezpieczeństwo.

Lekcje jazdy na nartach prowadzone są w taki sposób, że skorzystać z nich mogą dzieci oraz dorośli, osoby początkujące i takie, które mają za sobą pewne doświadczenia, ale chcą podnieść swoje umiejętności.

Instruktorzy dopasują metodę szkolenia do wieku uczestników oraz ich możliwości. Warto jednak pamiętać o wcześniejszej rezerwacji miejsc w szkółce narciarskiej.

Sprawdź ofertę nauki jazdy na nartach w Szwajcarii Bałtowskiej: https://szwajcariabaltowska.pl/nauka-jazdy-na-nartach/ 

Aktywny wypoczynek — spędź ferie bez TV!

Nauka jazdy na nartach, szusowanie po ratrakowanych i oświetlonych stokach, zwiedzanie JuraParku czy Wioski św. Mikołaja — oto pomysł na udane ferie albo zimowy weekend bez telewizora, komputera i komórki dla całej rodziny.

Zamiast czekać na wiosnę, warto wykorzystać panującą aurę i wyruszyć z Warszawy do Szwajcarii Bałtowskiej. Nawet jeśli nie masz sprzętu i nie potrafisz jeździć, nic straconego! Wypożyczalnia, kilka lekcji i zaczniesz uprawiać ten sport z przyjemnością, bez konieczności odbywania długich i kosztownych podróży.

W Szwajcarii Bałtowskiej możesz też zjeść i spędzić noc lub cały urlop. Skorzystaj z tej możliwości jeszcze tej zimy!

/artykuł sponsorowany/

Reklama