Szpital Praski z certyfikatem leczenia bez bólu

Miejska placówka otrzymała akredytację po raz kolejny, a tytuł „Szpital bez bólu” został jej przyznany w pełnym zakresie, co oznacza, że wszystkie oddziały zabiegowe i niezabiegowe posiadają wysokie standardy uśmierzania bólu.

Certyfikat został przyznany Szpitalowi Praskiemu po prezentacji dokonanej przed komisją akredytacyjną oraz kontroli wymaganej dokumentacji. Tytuł przyznawany jest na trzy lata – placówka od 2017 roku posiadała certyfikat leczenia bez bólu dla oddziałów zabiegowych i właśnie uzyskała ponowną akredytację, tym razem dla całego szpitala.

Dbamy o to, aby każde leczenie było jak najmniej bolesne – mówi Paweł Rabiej, zastępca prezydenta Warszawy, odpowiedzialny za miejską politykę zdrowotną. – Uzyskanie certyfikatu, który jest prestiżowym wyróżnieniem, to ważna informacja dla wszystkich pacjentów. W Szpitalu Praskim na oddziałach pooperacyjnych i zabiegowych obowiązują standardy uśmierzania bólu pooperacyjnego, a na oddziałach niezabiegowych są one stosowane w odniesieniu do leczenia bólu przewlekłego – podkreśla wiceprezydent.

Jednym z warunków otrzymania certyfikatu jest przeszkolenie całego personelu lekarskiego i pielęgniarskiego, które w Szpitalu Praskim objęło ponad tysiąc pracowników. Podczas kontroli niezbędnej do przyznania akredytacji weryfikowane są również procedury dotyczące oceny oraz leczenia bólu wśród pacjentów.

Program „Szpital bez bólu” został zainicjowany w 2010 roku przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu oraz Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne i Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne. Certyfikat jest przyznawany placówkom, które spełniają odpowiednie kryteria leczenia bólu. Obecnie posiadają go następujące szpitale, dla których Warszawa jest organem założycielskim:

– Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego Sp. z o.o. (oddziały zabiegowe i oddziały niezabiegowe);

– Szpital Bielański im. Ks. Jerzego Popiełuszki SP ZOZ (oddziały zabiegowe i oddziały niezabiegowe); 

– Centrum Medyczne „Żelazna” Sp. z o.o. Szpital Specjalistyczny Św. Zofii w Warszawie (oddziały zabiegowe);

– Warszawski Szpital dla Dzieci (oddziały zabiegowe).

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.