Święto Starego Miasta

Święto Starego Miasta. Świętujmy odbudowę Starego Miasta!

W niedzielę 21 lipca w godz. 11.00–16.00 zapraszamy na wydarzenia towarzyszące 66. rocznicy oddania do użytku pierwszych odbudowanych kamienic na Starym Mieście – czyli Święto Starego Miasta organizowane przez Centrum Interpretacji Zabytku i Muzeum Warszawy.

Na RYNKU STAREGO MIASTA chętni będą mogli stanąć przy sztalugach i wspólnie namalować fasady kamienic, za którymi mieści się Muzeum Warszawy, czyli tzw. stronę Dekerta. Sztalugi czekać będą w pobliżu wejścia do Muzeum (kamienica nr 42), do malowania dołączyć można w dowolnym momencie.

W CENTRUM INTERPRETACJI ZABYTKU przybliżymy historię zniszczeń i odbudowy, wyjaśnimy też jak i dlaczego wpisano proces odbudowy na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Specjalnie z tej okazji wstęp do Centrum będzie bezpłatny, przygotowaliśmy też trasę zwiedzania z zadaniami. Odpowiedzi trzeba będzie poszukać na ekspozycji, a pierwsze 50 poprawnych odpowiedzi nagrodzimy wejściówkami na wystawę główną Muzeum Warszawy!

Miłośników aktywnego zdobywania wiedzy zachęcamy do wypożyczenia plecaków do gry miejskiej „Co jest zabytkiem?” – jedna z tras poświęcona jest odbudowie Starego Miasta. Dzięki niej można poznać tę historię spacerując, a zarazem dobrze się bawiąc. Plecaki wypożyczyć można bezpłatnie w kasach Centrum Interpretacji Zabytku.

O Święcie Starego Miasta

22 lipca 1953 roku oddano do użytku pierwsze odbudowane kamienice Starego Miasta. Było to zakończenie pierwszego etapu rekonstrukcji po zniszczeniach dokonanych w czasie II wojny światowej. Centrum Interpretacji Zabytku, oddział Muzeum Warszawy, upamiętnia i przybliża proces odbudowy oraz fenomen Starego Miasta w Warszawie jako zespołu zabytkowego wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Rynek Starego Miasta | kamienica 42
Centrum Interpretacji Zabytku | ul. Brzozowa 11/13
21 lipca (niedziela)
godz. 11.00–16.00
wstęp wolny

FB-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.