Święto Saskiej Kępy 2023. Kto zagra na Francuskiej?

Powraca Święto Saskiej Kępy

Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, powraca długo wyczekiwane, tak lubiane przez wszystkich Święto Saskiej Kępy.

Święto Saskiej Kępy 2023

W sobotę, 27 maja 2023 r., po raz piętnasty spotkamy się na Francuskiej. Impreza pod hasłem „Blisko siebie” potrwa od godz. 14.00 do 22.00 i swoim zakresem obejmie rejon od ronda Waszyngtona, poprzez ulicę Francuską do ul. Zwycięzców.

O godz. 14:00 rusza uroczysta parada od Sceny przy ul. Obrońców w kierunku Sceny przy rondzie Waszyngtona. Paradę uświetnią występy grupy Teatr Sztuka Ciała oraz orkiestry dętej Brass Federacja.

Koncerty odbędą się na dwóch scenach: Małej Scenie przy pomniku Osieckiej i Dużej Scenie przy rondzie Waszyngtona.

SCENA PRZY RONDZIE WASZYNGTONA

14:15 – uroczyste otwarcie Święta i odśpiewanie hymnu „Małgośka”
14:30 – Anna Sroka-Hryń – koncert piosenek Agnieszki Osieckiej
16:00 – Bum Bum ORKeSTAR
18:00 – Kuba Badach – Tribute to Andrzej Zaucha
19:30 – Ewa Bem z towarzyszeniem Alchemik Big Band pod kierownictwem Grzecha Piotrowskiego

Prowadzi: Paweł Sztompke

SCENA PRZY UL. OBROŃCÓW
14:00 – Gang Tango i Anna Dereszowska
15:30 – Amelka Anisowicz i Natalia Lesz z zespołem
16:30 – Bunch of Chairs Orchestra
17:30 – Mała Orkiestra Dancingowa pod dyrekcją Noama Zylberberga

Prowadzi: Krzysztof Tyniec

Święto Saskiej Kępy 2023

Tegoroczny kiermasz artystyczny zorganizowany zostanie w ciągu ul. Francuskiej – od ronda Waszyngtona do ul. Zwycięzców (która będzie przejezdna).

Tradycyjnie, już od godz. 10.00 zapraszamy najmłodszych uczestników święta do Ośrodka Pracy Pozaszkolnej „Jordanek” przy ul. Nobla (weście także od ul. Saskiej).

Realizatorzy święta gwarantują liczne atrakcje muzyczne z udziałem wielu artystów oraz gwiazd, m.in.: Ewy Bem i Kuby Badacha. Ukraińskim akcentem tegorocznej edycji będzie recital 8-letniej Amelii Anisowicz, którą świat poznał, gdy śpiewała w bunkrze piosenkę z filmu „Kraina lodu”.

Szegułowy program podamy wkrótce.

Pożyteczne informacje dla mieszkańców:

Przez cały czas trwania imprezy przejezdne będą ulice Walecznych i Zwycięzców.
Prosimy posiadaczy samochodów parkujących na ulicy Francuskiej i w uliczkach dochodzących do niej, o usunięcie aut do godz. 18.00 w dniu 26 maja. Po tym terminie samochody będą usuwane. Informować o tym będą specjalne tablice.
Przypominamy posiadaczom aut parkujących na posesjach wzdłuż ulic Francuskiej, że nie będą mogli wyjechać z nich od 26 maja od godz. 18.00 do 28 maja do godz. 12.00.

Organizatorem imprezy jest Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy. Za produkcję święta odpowiada Centrum Promocji Kultury, a za program artystyczny Prom Kultury Saska Kępa. Więcej szczegółów przekażę Państwu po spotkaniu Rady Święta Saskiej Kępy.

FB: https://www.facebook.com/SwietoSaskiejKepy/

źródło: UD Praga Południe / https://pragapld.um.warszawa.pl/


Przeczytaj też:

Wydarzenia weekend – klik
Reklama