Światowy Dzień Uchodźcy – piknik na Łące Leśmiana

Pracownicy i wolontariusze Fundacji Ocalenie oraz pracownicy Muzeum POLIN zapraszają na międzykulturowy piknik na Łące Leśmiana. Tym otwartym spotkaniem włączamy się w obchody Światowego Dnia Uchodźcy.

23 czerwca (sobota), godz. 11.00-15.00 
WSTĘP WOLNY

Podczas pikniku będzie szansa skosztowania potraw kuchni syryjskiej i czeczeńskiej. Dania przygotują uchodźczynie z tych krajów. Będziemy też częstować świeżymi chałkami i innymi smakołykami przygotowanymi własnoręcznie przez osoby na co dzień pracujące w Muzeum POLIN lub związane z Fundacją Ocalenie. Na gości będą czekać gry, koce i leżaki. 

Zapraszamy do przynoszenia własnych przekąsek i dobrego weekendowego nastroju. Spotkajmy się na zielonym skwerze przy muzeum od strony ul. Marka Edelmana.

Światowy Dzień Uchodźcy obchodzony jest 20 czerwca, jest to dzień ustanowiony przez ONZ. Od 2001 roku w tym dniu w wielu krajach organizowane są wydarzenia wspierające uchodźców oraz tworzące przestrzeń do spotkań i poszerzania perspektyw.

Wydarzenie towarzyszące projektowi „Łąka Leśmiana”.

Program wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych „Łąka Leśmiana” dostępny jest na stronie: http://www.polin.pl/pl/laka-lesmiana

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.