Świąteczny Targ w Fortecy Kręglickich

Świąteczny Targ w Fortecy Kręglickich.

W ostatnią niedzielę przed świętami, 17 grudnia 2017 roku, odbędzie się Wielki Targ Bożonarodzeniowy do Fortecy. 
W tym roku, prócz cudownych produktów jedzeniowych, nasze koszyki wypełnią się butelkami polskiego wina. Uwielbiamy zaskoczenie gości, gdy zachwyceni smakiem, dowiadują się, że podawane wino pochodzi z Polski. Wielka to satysfakcja dla nas, restauratorów, i wielkie uznanie dla winiarzy.

Zaprosiliśmy 9 znaczących winnic z całego kraju, a każda z nich zaprezentuje kilka etykiet, będzie w czym wybierać.
Przy stoiskach z winem serwować będziemy specjalnie dobrane zakąski, byście Państwo przy okazji robienia zakupów mieli szansę odetchnąć, posilić się, pogadać ze znajomymi i beztrosko nurzać się w świąteczno-targowej atmosferze.

Ponadto to najlepszy czas, by ucałować i wyściskać Waszych ulubionych rolników, którzy, co środę przywożą do Fortecy swoje produkty. Trzeba też kupić coś na ostatni, adwentowy tydzień, będą ryby, nabiał, pieczywo, warzywa i gotowe dania. Warto zawczasu zaopatrzyć się w orzechy, grzyby, mak, suszone owoce i kiszoną kapustę, jajka i masło, oliwy i oleje, buraczany zakwas, można już zatargać do domu buraki, włoszczyznę, ziemniaki i dla dzieciaków, soki z tłoczni. Będzie kilka stoisk z importowanymi, ekologicznymi cytrusami z Sycylii, a jeśli ktoś nie może wytrzymać w grudniu bez pomidorów, ogórków i sałaty, to również znajdzie je, z ekologicznych upraw szklarniowych.

Na prezenty nadadzą się nalewki, wysokiej klasy herbata, ciekawe przetwory, ręcznie robiona czekolada i przeróżne importowane smakołyki (krem z pistacji, torrones, migdały w soli i inne).

By nie stać w kolejkach i uniknąć stresu, będzie można złożyć zamówienia na świeże ryby oraz rybne dania, pierogi z kapustą i z grzybami, pasztety, wędliny i pieczywo, do odbioru na targu środowym, po uzgodnieniu z producentami. 

Dorota i Włodek Orzechowscy z Jastrzębich Kątów, nasi nieocenieni dostawcy karpia śmieją się, że Wielki Targ, to święto towarzyskie. Coś się przy okazji kupi, sprzeda, ale przede wszystkim chodzi o to, by się spotkać, poznać nowe produkty i ich autorów (wina, wina!), złożyć życzenia, wyhaczyć ciekawostki, pobyć chwilę razem. My uważamy, że bezstresowe święta, to te dobrze zaplanowane, a w tym pomogą zakupy zrobione zawczasu.

Wielki Targ w Fortecy u Kręglickich
17 XII 2017, godz.11.00-19.00
Warszawa, ul. Zakroczymska 12 (w Parku Traugutta, róg Sanguszki i Zakroczymskiej)

Sala z opiekunką i pieczenie ciasteczek dla dzieci.
Oprawa muzyczna Mariusz „Ziółko” Rutkowski. 
Parking przed Fortecą dostępny do wyczerpania miejsc, parking przy Zakroczymskiej na tyłach klubu Polonia, oraz płatny parking strzeżony, poniżej wjazdu do parku, przy ul. Wenedów 1.

https://www.facebook.com/events/1946018515637846/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.