Sprzęt AGD Bosch trafił do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Sprzęt AGD Bosch trafił do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

W  ramach akcji #BoschwPogotowiu firma BSH przekazała właśnie sprzęty do wszystkich 22 baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w całej Polsce.
Firma BSH (w portfolio, której znajdują się AGD marki Bosch) już w pierwszych dniach walki z wirusem COVID-19, rozpoczęła akcje pomocowe wspierające szpitale i stacje ratownictwa medycznego. Jednym z pierwszych beneficjentów akcji #BoschwPogotowiu jest Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (LPR). Na rzecz jednostki firma BSH przekazało pralki oraz suszarki do ubrań, doposażając tym samym wszystkie 22 bazy LPR w całym kraju.

Każdego roku Lotnicze Pogotowie Ratunkowe nie tylko transportuje pacjentów, ale przede wszystkim niesie pomoc medyczną dla kilkunastu tysięcy potrzebujących, ofiar wypadków czy nagłych zachorowań bezpośrednio w miejscu zdarzenia. Również w sytuacji pandemii załogi udzielają medycznych czynności ratunkowych na najwyższym poziomie. Walka z czasem jest czynnikiem dominującym w pracy służby medycznej. „Często ratownicy nie mają tego czasu, by zatroszczyć się o siebie. Mamy nadzieję, że dzięki przekazanemu AGD będą mieli poczucie, że ktoś czuwa nad tym, by w trakcie służby poczuli się bezpieczni. W ten sposób chcemy zwrócić im dobro, jakim się dzielą z nami wszystkimi na co dzień” – dodają koordynatorzy akcji #BoschwPogotowiu.

Sprzęt otrzymany od firmy BSH na pewno przyczyni się do szybszego odtworzenia gotowości załóg. W obecnej sytuacji, kiedy dbałość o higienę jest szczególnie ważna, zwiększyło się zapotrzebowanie na czyszczenie, pranie, dezynfekcję również odzieży wierzchniej. Podarowane pralki i suszarki pozwolą szybciej wykorzystać np. uprany kombinezon – mówi Justyna Sochacka, rzecznik prasowy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.