Spotkanie Pamięć o Holokauście w czasach postprawdy

Fundacja Centrum Taubego Odnowy Życia Żydowskiego w Polsce oraz Krytyka Polityczna zapraszają na spotkanie Pamięć o Holokauście w czasach postprawdy / Holocaust memory in post truth age.

Spotkanie odbędzie się 19 stycznia 2017 roku w Krytyce Politycznej na ul. Foksal 16 w Warszawie.

Goście: prof. Deborah E. Lipstadt, dr hab. Agnieszka Graff, prof. Stanisław Obirek

Jedyne w Polsce spotkanie z Deborah E. Lipstadt, amerykańską profesor historii, autorką książki Denial: Holocaust History on Trial, bohaterką filmu Kłamstwo (ang. Denial). Film Kłamstwo to oparty na faktach dramat sądowy, którego akcja koncentruje się wokół procesu o oszczerstwo. W 1998 roku brytyjski historyk David Irving znany z negowania Holocaustu, wytoczył prof. Lipstadt proces o zniesławienie. Sprawa ostatecznie zakończyła się w 2000 roku decyzją Sądu Najwyższego Zjednoczonego Królestwa o zwycięstwie prof. Lipstadt.
W trakcie naszej rozmowy, którą poprowadzi dr hab. Agnieszka Graff amerykanistka wykładowczyni gender studies, chcemy wspólnie z prof. Lipstadt i prof. teologii Stanisławem Obirkiem zastanowić się: jak walczyć o prawdę w czasach gdy nie będzie już świadków? Jaka jest rola/odpowiedzialność historyków, prawników i dziennikarzy w czasach “post-prawdy”? Czy walka o prawdę o Holocauście leży wyłącznie w rękach potomków ofiar? A może, to w ogóle nie jest ważne?

Spotkanie w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym na język polski.

Odnośnik do wydarzenia na FB – klik

Miejsce: Krytyka Polityczna ul. Foksal 16

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.