Rosalia 2021- festiwal róż

W weekend 3-4 lipca w PAN Ogrodzie Botanicznym obędą Rosalia – festiwal róż.

W PAN Ogrodzie Botanicznym znajduje się największa kolekcja róż w Polsce, którą tworzy ponad tysiąc odmian na ponad dziesięciu tysiącach krzewów. Zapraszamy na spacery z przewodnikiem po Narodowej Kolekcji Odmian Uprawnych Róż, bo takie miano nosi ten zbiór, oraz po Ogrodzie testowym nowych odmian róż. Dowiemy się, czym są i po co się organizuje międzynarodowe konkursy oceniania róż, w tym m.in. odbywający się w naszym Ogrodzie Warsaw Rose Trials.

Ponadto zaplanowano zabawy plastyczne dla dzieci i całych rodzin, grę terenową z rozpoznawania gatunków roślin oraz kiermasz.
W tych dniach w Centrum Edukacji można obejrzeć wystawę malarstwa Barbary Dobrowolskiej “Piękno natury”, oraz kończącą się w niedzielę wystawę malarstwa Magdaleny Shummer-Fangor  w willi Janówek (11-17).

Wydarzenie jest organizowane z @Polskie Stowarzyszenie Hodowców Róż.

Z uwagi na pandemię wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym zgodnie z zaleceniami władz państwa (maseczki obowiązują tylko w pomieszczeniach zamkniętych, tj. galeriach oraz oranżerii). Ze względu na obostrzenia lub niepogodę część atrakcji może się nie odbyć.
 
Spacer z przewodnikiem po kolekcji róż.: 3 lipca o 14.00 oraz 4 lipca o 11.00
Na spacer obowiązują zapisy: spacery@obpan.pl WAŻNE: w zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz tytuł „Spacer po różach” i konkretną datę i godzinę
Dodatkowe informacje: spacery@obpan.pl tel. 22 648 38 56 w. 262 (poniedziałek-piątek 7:30-15:00)
 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.