Darmowa sterylizacji, kastracja i czipowane zwierząt WARSZAWA 2024

schronisko na paluchu
Fot. Schronisko na Paluchu

Miasto uruchomiło kolejną akcję kastracji i czipowania zwierząt, których właściciele mieszkają w Warszawie. Zabiegi w wybranych stołecznych lecznicach będą realizowane przez najbliższe 2 lata.

Warszawiacy po raz kolejny będą mogli wykastrować lub zaczipować swoje zwierzaki. Właściciele psów i kotów skorzystają z programu w dowolnej z 12 lecznic weterynaryjnych – niezależnie od dzielnicy. Ważne jest jedynie, by mieszkać na terenie Warszawy. Pełna lista placówek dostępna jest na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115(otwiera się w nowej karcie).

Umowy z lecznicami zostały podpisane na najbliższe 2 lata. Tym razem miasto wyda na ten cel około 1 mln zł.

Które zwierzęta mogą skorzystać z zabiegu

Zabiegowi kastracji można poddać zwierzę powyżej 6 miesiąca życia oraz kwalifikujące się do znieczulenia ogólnego. Pupil musi być również zaczipowany, a w przypadku psów dodatkowym wymogiem jest aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Właściciele czworonogów w ciągu roku mogą poddać zabiegom finansowanym przez miasto maksymalnie dwa zwierzaki.

Z zabiegu czipowania może skorzystać zwierzę, które ukończyło 12 tydzień życia. Psy muszą posiadać aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie.

Szczegółowe informacje na temat warunków skorzystania z danego zabiegu oraz tego, jakie dokładnie koszty pokrywa miasto można znaleźć  na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115

Kolejna odsłona akcji

Akcja kastracji psów i kotów jest w Warszawie prowadzona od 2012 r. W tym czasie z zabiegów skorzystało ponad 22 tys. psów i kotów. Jeszcze dłużej prowadzona jest w stolicy akcja czipowania zwierząt. Od momentu jej uruchomienia w 2007 r. skorzystało z niej niemal 110 tys. psów i kotów.

źródło: UM Warszawa


Przeczytaj też:

Muzeum Narodowe w Warszawie
Muzea za darmo Warszawa – klik
Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Wydarzenia w Warszawie w tym miesiącu – klik
Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego – klik
Reklama