Czy sztuczne kwiaty mogą być ekskluzywne?

Miłośnicy kwiatów krzywią się na samą myśl o zastępowaniu tych świeżo ciętych ich sztucznymi odpowiednikami, a słuchając o zaletach tych ostatnich, pogardliwie wzruszają ramionami i ironicznie się uśmiechają. Nie mamy zamiaru przekonywać nikogo, że jest inaczej – chcemy raczej pokazać, że hurtownie kwiatów sztucznych są doskonałym uzupełnieniem oraz ratunkiem w sytuacjach, gdy nie można dostać naturalnych, lub po prostu nie ma możliwości ich umieszczenia w danym miejscu. Warto również zaznaczyć, że sam wygląd współczesnej sztucznej roślinności i sposób jej produkcji znacząco się zmienił w ostatnim latach. Dziś nie mają być już alternatywą dla Klientów z chudszymi portfelami, ponieważ większość z nich ze względu na precyzję wykonania i rodzaj wykorzystanych materiałów spokojnie może pretendować do miana ekskluzywnych sztucznych kwiatów.

Gdzie możemy wykorzystać sztuczne kwiaty?

Wspomniano wyżej, że zakupy w hurtowniach kwiatów sztucznych są doskonałym uzupełnieniem oferty tradycyjnych kwiaciarni i zaraz postaramy się pokazać w jakich sytuacjach. Idealnym przykładem na wykorzystanie ekskluzywnych sztucznych kwiatów może być ozdobienie za ich pomocą pokoju najmłodszych domowników lub łóżek małych księżniczek. Zakupione w hurtowniach sztucznych kwiatów imitacje naturalnych roślin nie zwiędną, nie zadrapią oraz nie zniszczą się zbyt szybko, gdy zostaną wykorzystane do zabawy lub przez dłuższy czas zagoszczą jako ozdoba pokoju. Warto zauważyć, że materiały wykorzystywane do ich produkcji są najczęściej neutralne dla skóry, choć zawsze warto dokładnie sprawdzić ich skład – producenci dość szeroko opisują go na opakowaniach, a sklepy również podają dokładne informacje. 

Sztuczne kwiaty na balkonie – czy to ma sens?

Ozdabianie balkonu sztuczną roślinnością, czy nawet najbardziej ekskluzywnymi sztucznymi kwiatami, wydaje się być całkowicie pozbawione sensu – ale czy na pewno? Nie każdy ma czas i siłę po dniu ciężkiej pracy zajmować się jeszcze kwiatowym ogródkiem, a gorące dni na betonowych balkonach potrafią wykończyć nawet najbardziej wytrzymałe rośliny. Każdy natomiast z przyjemnością ukoi zmęczone od ekranu monitora oczy, patrząc na delikatne główki róż czy astrów. Ozdabianie sztuczną roślinnością balkonów ma jeszcze jeden praktyczny wymiar – będą kolorowe bez względu na porę roku. Jednak w hurtowniach kwiatów sztucznych znajdziemy też rośliny, które doskonale nadają się do ozdabiania łazienek, zwłaszcza tych, w których nie ma naturalnego źródła światła. Nowoczesne doniczki z imitacjami kaktusów lub sukulentów zmieszczą się w każdej, nawet najmniejszej łazience w sprytny sposób nadając jej bardziej domowego charakteru i ciepła. 

Czy tylko na cmentarze?

Nie można nie wspomnieć o tradycyjnych zakupach w hurtowniach kwiatów sztucznych, które odbywają się przed Świętem Zmarłych – z nimi zawsze kojarzyć się będzie w Polsce sztuczna roślinność. Oczywiście ma to wymiar jak najbardziej praktyczny oraz jest niewątpliwie doskonałym rozwiązaniem, zwłaszcza wtedy, gdy nie możemy odwiedzać grobów bliskich zbyt często. Jednak ekskluzywne sztuczne kwiaty są doskonałym rozwiązaniem, także podczas znacznie radośniejszych okazji jak Święta Bożego Narodzenia.  Są świetnym uzupełnieniem wszelkiego rodzaju stroików oraz pięknie prezentują się na stole podczas tradycyjnej wigilijnej kolacji. Pozwolą również pamiętać, że po zimie nadchodzi wiosna i Wielkanoc, gdy pierwsze naturalne kwiaty zaczną pojawiać się pod śniegiem – zresztą nawet wtedy kilka sztucznych kwiatów doskonale będzie się prezentować pomiędzy naturalnymi baziami wielkanocnymi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.