Roleta dzień i noc czy zaciemniająca – którą wybrać?

Poszukujesz rolet, które zapewnią Ci odpowiednią osłonę przed ostrym światłem, ale nie wiesz, na jakie osłony się zdecydować? Szeroka oferta dostępnych na rynku modeli nie ułatwia Twojego wyboru i przyprawia o zawrót głowy?

Bez obaw! Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, w którym przedstawimy pokrótce najbardziej funkcjonalne modele i poradzimy, na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas zakupu.

Ochrona przed światłem słonecznym i ulicznym blaskiem

Najlepszą osłonę przed naturalnym i sztucznych światłem (nawet tym najbardziej intensywnym) zapewniają rolety zaciemniające i dzień/noc. Rolety zaciemniające uszyte są z materiału, który przepuszcza do wnętrza znikomą ilość światła. Najczęściej spotkać można rolety zaciemniające wykonane z poliestru, posiadające powłokę gumową lub aluminiową – stanowi ona dodatkową warstwę izolacyjną i doskonale odbija promienie słoneczne. 

Roleta dzień i noc zbudowana jest z dwóch rodzajów tkaniny – ułożone są one naprzemiennie w postaci poprzecznych pasów. Jeden z materiałów jest bardziej transparentny i delikatnie filtruje światło, a drugi zapewnia pełne zaciemnienie. Możliwość swobodnej regulacji pozwala na dowolne ustawienie rolety i oferuje pełną kontrolę nad ilością światła, które wpada do pomieszczenia. Zanim zdecydujesz się na jeden z dwóch modeli, odpowiedź sobie na kilka ważnych pytań.

Czy zależy Ci na zablokowaniu widoczności pomieszczeń z zewnątrz?

Mieszkasz na parterze lub pierwszym piętrze i zależy Ci na maksymalnej prywatności i osłonie przed ciekawskimi spojrzeniami przypadkowych przechodniów? Postaw na rolety dzień i noc! Możesz swobodnie korzystać z nich w ciągu dnia – pozwalają zachować prywatność, bez konieczności całkowitego blokowania światła słonecznego. Dzięki temu możesz cieszyć się piękną pogodą i czuć się komfortowo w zaciszu własnego domu.

Czy zależy Ci na regulacji ilości światła we wnętrzach?

Jeśli chcesz kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczeń i wygodnie zmieniać ustawienia rolety, np. w zależności do pory dnia, wybierz rolety dzień i noc. W ciągu dnia możesz ustawić osłonę w taki sposób, by przepuszczała światło słoneczne i cieszyć się pięknie oświetlonym wnętrzem – z pewnością wpłynie to na dobre samopoczucie i atmosferę. Wieczorem możesz ustawić roletę tak, by pomieszczenie było w pełni zacienione i cieszyć się seansem filmowym w towarzystwie ukochanej osoby.

Czy zależy Ci na zmniejszeniu nasłonecznienia i nagrzewania się pomieszczeń?

Rolety zaciemniające to doskonały wybór do wnętrz położonych od strony zachodniej i południowej, które w ciągu dnia przez wiele godzin są narażone na działanie promieni słonecznych i mocno się nagrzewają. Zastosowanie osłon w 100% zaciemniających pozwoli zablokować światło słoneczne i utrzymać w pomieszczeniach przyjemny chłód nawet podczas największych upałów. To rozwiązanie idealne do sypialni – stworzy komfortowe warunki do nocnego wypoczynku i zadba o jakość naszego snu.

https://www.clickforblinds.com/en/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.