Najlepsze Restauracje Indyjskie w Warszawie

Najlepsze restauracje Indyjskie w Warszawie
 Czy to możliwe, że w Warszawie znajdziemy prawdziwe indyjskie smaki?

To pytanie zadałam mojemu znajomemu Algierczykowi, który zaprowadził mnie do miejsca prowadzonego przez rodowitych Hindusów, do miejsca, którego klientelą są Hindusi mieszkający w Warszawie. To miejsce nazywa się Injachi.

injachi2
Injachi: kurczak Jalfreji

Injachi
Miejsce jest nieduże, ale świetnie zlokalizowane, bo w samym sercu Warszawy.
Potrawy są wyraziste w smaku. Do każdego dania dodawany jest ryż. Warto spróbować hinduski chleb – naan, który, rozpływa się w ustach. Masala czyli herbata z przyprawami i mlekiem dopełnia smakiem cały posiłek.
Restauracja od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-15:00, oferuje zestawy obiadowe: zupa, danie główne, ryż, pieczywo i herbata za 19 zł.
Injachi, ul. Widok 19 (obok Sfinksa)

 

Chmielarnia
Duża przestronna restauracja i bar multitap w jednym miejscu. W menu dania kuchni nepalskiej i tajskiej, ale też indyjskiej. Ja wybrałam się tam na obiad w tygodniu. Akurat w ofercie był kurczak kadai, który zamówiłam z chlebem naan, do wyboru był jeszcze ryż i roti. Danie charakteryzowały duże kawałki kurczaka i dobry charakterystycznie pikantny sos. Cena 21 zł
Chmielarnia ul. Marszałkowska 10/16

 

thali
Zdjęcie Sokotra: zestaw obiadowy

Sokotra
Mała restauracja w centrum miasta z klimatycznym wystrojem. W menu dania kuchni jemeńskiej i indyjskiej. Wszystko idealnie doprawione.
Warto wybrać się w tygodniu na posiłek w porze obiadowej.
Codziennie w godzinach 12:00 – 17:00 Sokotra oferuje kilka opcji. Ja lubię dania podawane na talerzu thali, gdzie znajduje się znajduje się kilka potraw, za 25 zł. Oferta klasyczna oferta lunchowa: zupa, danie główne kosztuje 20 zł.
Sokotra ul. Wilcza 27

 

namaste 
Zdjecie Namaste India: Kurczak Madras

Namaste India
Ta restauracja jest jednym z pierwszych miejsc, które promuje kuchnię indyjską w Warszawie. Wnętrze w klimacie hinduskim oraz wyborne jedzenie, to sprawia, że tu chce się wracać nie tylko na posiłek ale i na zakupy bo część lokalu to własnie sklep z indyjskimi produktami. 
Namaste India, ul. Nowogrodzka 15

Poza wyżej wymienionymi miejscami w Warszawie jest jeszcze kilkanaście restauracji, które oferują jedzenie indyjskie na podobnym poziomie. Jeżeli jeszcze nie byliście zachęcam do odwiedzin. 

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.