Ragtajmy – koncert Marcina Maseckiego i Jerzego Rogiewicza

Ragtajmy – koncert Marcina Maseckiego i Jerzego Rogiewicza.

18 maja w Pawilonie Artystycznym w Multimedialnym Parku, Marcin Masecki razem z Jerzym Rogiewiczem zagrają koncert pt.”Ragtajmy”.

Marcin Masecki to jeden z najwybitniejszych polskich pianistów, który w każdej z odsłon muzycznych konsekwentnie dokonuje charakterystycznej dla siebie syntezy gatunków. Na koncercie w Pawilonie Artystycznym zaprezentuje zbiór oryginalnych amerykańskich ragtajmów oraz ich polskich i niemieckich odpowiedników.

Artysta zasłynął przede wszystkim ze względu na swoją wszechstronność, która stała się jego znakiem rozpoznawczym. W przyszłym roku wydaje już piątą solową płytę z repertuarem klasycznym (Nokturny Chopina), prowadzi szereg zespołów różnej maści i wielkości (jazzowy sekstet Profesjonalizm, orkiestra dęta Polonezy), współpracuje z orkiestrami kameralnymi (Capella Cracoviensis, Arte dei Suonatori, Poznańska Filharmonia), oraz tworzy improwizowane projekty z muzykami z bardzo zróżnicowanych środowisk (Ziv Ravitz, Barry Guy, Tomasz Stanko). W tym roku był współtwórcą warszawskiego festiwalu Transkrypcje, prezentującego dziewięć symfonii Beethovena opracowaniach na kameralne składy. Jest regularnie zapraszany jako kompozytor przez festiwale i zespoły, ostatnio na wrocławskim Jazztopadzie odbyła się premiera jego utworu “Płaczemy” na chór żeński i big band. 

Jerzy Rogiewicz  to urodzony w Bydgoszczy kompozytor, perkusista i pianista, absolwent kompozycji na Akademii Muzycznej w Krakowie. Od kilku lat współtworzy niezależną scenę muzyki warszawskiej skupioną wokół. Od 2010 współpracuje z Marcinem Maseckim (zespoły “Profesjonalizm”, “Warszawska Orkiestra Rozrywkowa”, “Polonezy”, trio V/TLD z DJ Lenarem). Jest również członkiem rockowego zespołu Der Father (płyta Wake Up, Lado ABC, 2014). Nagrywał i występował z takimi artystami jak Toshinori Kondo, Kazuhisa Uchihashi, Joanna Halszka Sokołowska, DJ Lenar, Tomasz Duda, Paweł Szamburski i Janusz Muniak. Specjalizuje się w szeroko pojętej muzyce improwizowanej, choć równie chętnie gra i pisze piosenki.

Pawilon Artystyczny w Multimedialnym Parku Fontann, Start 20:00

Bilety w cenie 25 zł są dostępne na stronie eBiletu.

Odnośnik do wydarzenia – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.