Puder brązujący – czym jest i kiedy z niego korzystać?

Puder brązujący - czym jest i kiedy z niego korzystać?

Puder brązujący jest bardzo przydatnym kosmetykiem, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej fanki makijażu. Z jego pomocą możemy osiągnąć wiele, zależnie od tego, w jaki sposób go wykorzystamy. Czym dokładnie jest bronzer i jak wybrać odcień odpowiedni dla naszej karnacji? Do czego można go wykorzystać i na co zwrócić uwagę podczas aplikacji pudru? Jakie kryteria powinny być dla nas najważniejsze podczas doboru kosmetyków do makijażu?

1. Czym jest puder brązujący?

2. Kiedy sprawdzi się mocno napigmentowany puder brązujący?

3. Jak stosować puder Bahama Mama?

4. Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki do makijażu?

Czym jest puder brązujący?

Puder brązujący to jeden z wielu kosmetyków, jakie na co dzień wykorzystujemy przy tworzeniu makijażu. Jest on jednocześnie bardzo uniwersalny: z jednej strony pozwoli uzyskać efekt delikatnie opalonej cery, a z drugiej z jego pomocą możemy z powodzeniem zatuszować niektóre cechy naszej twarzy, które nie do końca się nam podobają lub po prostu nie pasują do założonej wizji. Umiejętne jego wykorzystanie pozwala także na wizualne odmłodzenie naszego wyglądu oraz wysmuklenie linii twarzy. Wybierając bronzer warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego dopasowanie do naszej cery oraz już posiadanych kosmetyków. Za bezpieczne dla naszego wizerunku uznaje się zwykle wybieranie produktu o jeden lub dwa odcienie ciemniejszego, niż nasza naturalna barwa skóry.

Kiedy sprawdzi się mocno napigmentowany puder brązujący? 

Puder brązujący Bahama Mama to idealne narzędzie do konturowania twarzy. Z jego pomocą z powodzeniem możemy zadbać o takie strefy naszej twarzy, jak: 

  • czoło: produkty brązujące najczęściej nakłada się zaczynając od skroni i kierując w stronę osi symetrii twarzy. Dzięki temu możemy osiągnąć efekt bardziej zaakcentowanych, wyrazistych rysów; 
  • policzki: nałożenie pudru na przednią część policzków pozwala na uzyskanie świeżego, delikatnego wyglądu; 
  • nos: kosmetyk brązujący pozwala na delikatne konturowanie i modelowanie kształtu nosa. Nałożenie produktu na jego boki powoduje wizualny efekt mniejszego, drobniejszego nosa; 
  • broda: użycie bronzera na linii szczęki pozwala na uzyskanie bardziej wyrazistej, ostrzejszej linii twarzy. 

 Jak stosować puder Bahama Mama? 

Jeżeli często wykorzystujemy makijaż, puder brązujący powinien być zawsze obecny w naszej kosmetyczce. Pamiętajmy jednak, że jest to kosmetyk, w przypadku którego należy stosować zasadę „less is more”. O ile niewielkie ilości pudru pozwolą nam uzyskać świeży, młody wygląd i doskonale ukryją ewentualne oznaki zmęczenia czy niewyspania, o tyle wykorzystywanie go w nadmiarze może dać nam efekt dokładnie odwrotny. Podobnie stanie się w sytuacji, gdy wybierzemy produkt zbyt ciemny w stosunku do naszej karnacji lub też niezgodny z naszą naturalną – chłodną lub ciepłą – paletą barw. 

 Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki do makijażu? 

Wybierając produkty do makijażu, szczególnie gdy planujemy korzystać z nich często lub codziennie, powinniśmy przede wszystkim postawić bardzo duży nacisk na jakość. Dotyczy to przede wszystkim osób o wrażliwej cerze oraz mających skłonności do reakcji alergicznych – jeżeli już borykamy się z problematyczną skórą, zadbajmy o to, by makijaż dodatkowo jej nie obciążał i nie utrudniał nam codziennego funkcjonowania. Dobrym pomysłem jest również zachowanie umiaru w ilości używanych kosmetyków, zwłaszcza gdy malujemy się często. Aby nasza cera pozostała gładka i zdrowa, powinniśmy pamiętać o daniu jej chwili wytchnienia w ciągu dnia.

/artykuł sponsorowany/