Program pierwszych targów VeggieWorld w Warszawie

Przed nami pierwsza polska edycja VeggieWorld, największych i najstarszych targów w Europie promujących roślinny styl życia. VeggieWorld to otwarta platforma inspiracji i edukacji, pełna wystawców, wykładów, warsztatów oraz spotkań z ponad 20 propagatorami roślinnego stylu życia z Polski i ze świata. Będą to m.in. dr Melanie Joy, Monika Mrozowska, Vienio, Malka Kafka, Areta Szpura czy Orina Krajewska. Oprócz uczestniczenia w spotkaniach, będzie można zrobić zakupy u licznych wystawców, zjeść pyszny wegański obiad i zapisać się na warsztaty z fotografii potraw lub wziąć udział w porannym treningu biegowym. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci w specjalnie przygotowanej strefie.

Idea

VeggieWorld jest najważniejszym wegańskim wydarzeniem, które organizowane jest już w 14 europejskich miastach, takich jak Paryż, Barcelona, Bruksela, Zurych, Londyn, Monachium czy Berlin. Od pierwszych edycji targi są tłumnie oblegane przez odwiedzających. Średnia liczba gości to około 8000 osób. Teraz VeggieWorld mają szansę stać się najmodniejszym i największym wydarzeniem również w Warszawie!

Celem VeggieWorld jest promocja roślinnego stylu życia: pysznego jedzenia, nowoczesnej mody
i kosmetyków. Dlatego nasze wydarzenie kierujemy nie tylko do wegan czy wegetarian. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy chcą lepiej poznać wegańskie produkty, odkryć nowe marki, bezpośrednio porozmawiać z ekspertami czy wystawcami albo spróbować pysznej kuchni roślinnej, którą oferujemy podczas każdej edycji targów –
mówi Patricia Homa, dyrektor polskiej filii ProVeg, organizatora VeggieWorld.

Warszawska edycja VeggieWorld rozpocznie XII edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Wege, która odbędzie się w dniach 12-20 maja br.

Wystawcy

Pod jednym dachem starej drukarni na Pradze Południe zgromadzimy starannie wyselekcjonowanych wystawców pokazujących najciekawsze propozycje promujące roślinny styl życia z Polski i z Europy. Pojawią się stoiska z wegańską żywnością, kosmetykami, odzieżą, dodatkami, usługami i książkami – mówi Joanna Lotkowska, koordynatorka VeggieWorld w Warszawie.

Program

W sobotę i niedzielę 12-13 maja od godz. 11.00 do godz. 18.00 odbędą się pokazy, wykłady, panele dyskusyjne oraz warsztaty z udziałem ekspertów – wszystko to na głównej scenie oraz w strefie warsztatowej.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali strefę dla dzieci, które odwiedzą VeggieWorld ze swoimi rodzicami. W tej części na maluchów będzie czekało mnóstwo tematycznych zabaw przygotowanych przez animatorki firmy Skakanka. Wśród nich warsztaty plastyczne, malowanie buziek
i majsterkowanie.

Do nabrania energii przed kolejnymi spotkaniami i warsztatami będzie dla wszystkich dostępna strefa chillout.

Sobota, 12 maja 2018

Scena główna

11.00-12.00  –  Zdrowa Dieta Wegańska, Iwona Kibil (dietetyk)

13.15-13.35 – Oficjalne powitanie, Hendrik Schellkes (szef Wellfairs, organizator VeggieWorld
w Europie), Jasmijn  de Boo (dyrektor ProVeg International), Patricia Homa (dyrektor ProVeg Polska)
i Cezary Wyszyński (prezes Fundacji Viva!)

13.45-14.45 – Pokaz kulinarny, Monika Mrozowska (propagatorka zdrowego odżywiania, autorka
i współautorka książek kulinarnych)

15.00-15.40 – Weganizacja Warszawy według Malki Kafki (właścicielka wegańskiej restauracji
Tel Aviv)
Malka Kafka w rozmowie z Pawłem Lorochem

15.45-16.45 – Mięso a klimat, Filip Kuśmierski (ProVeg), Katarzyna Jagiełło (Greenpeace),  dr Ruta Śpiewak (PAN)

16.50-17.20 – Sport i dieta, Szymon Urban – autor bloga Muły i brokuły

17.30-18.00 – Dieta wegańska w sportach sylwetkowych, Adam Kuncicki (kulturysta, trener), Ania Natkowska (zawodniczka sportów sylwetkowych, Mistrzyni Włoch w Bikini Fitness)

Niedziela, 13 maja 2018

11.00-12.00 – Śniadanie z Weganonem (blog prowadzony przez Pawła Ochmana)

12.10-13.10 – Beyond Beliefs, dr Melanie Joy (doktor psychologii, absolwentka Harvardu, założycielka organizacji Beyond Carnism i współzałożycielka CEVA – Center for Effective Vegan Advocacy, szkolącego profesjonalistów w skutecznych działaniach na rzecz promowania roślinnego stylu życia)

13.45-14.45 – Pokaz kulinarny, Vienio (raper, pasjonat kulinariów i kuchni roślinnej) i Łukasz Kopała (Wegeguru)

15.00-15.40 – Kochasz tak jak oddychasz. O ekologii uczuć.
Grzegorz Pawłowski (life coach, coach oddechem, autor książki „Oddech. Oddychaj świadomie, żyj pełniej”) w rozmowie z Beatą Pawłowicz (dziennikarka magazynu Zwierciadło)

15.45-16.45 – VEGGIE & ELLE, Areta Szpura (współzałożycielka Local Heroes, zaangażowana w akcje społeczne związane z ochroną środowiska), Orina Krajewska (Fundacja „Bądź”, promotorka zdrowego stylu życia), Marta Krupińska (szefowa działu Uroda w ELLE), Patricia Homa (dyrektor ProVeg Polska)
Moderator: Katarzyna Burzyńska-Sychowicz (entuzjastka zdrowego stylu życia, dziennikarka)

17.00-18.00 –  Wegański lifestyle – lekko, łatwo i przyjemnie?, Juszes (kanał na YT prowadzony przez Justynę Żak), Karolina Sobańska (autorka lifestylowego kanału na YT)
Moderator: Kasia Konopa (Pink Mink Studio)

Imprezę poprowadzi  Paweł Loroch, dziennikarz, gospodarz audycji Gastrofaza w Antyradio

Strefa warsztatów

Przez cały weekend w strefie warsztatowej będą odbywały się zajęcia, m.in. ze sportowcami
z czeskiej grupy Vegan Fighter, spotkania z jogą organizowane przez portal www.joga-joga.pl oraz zajęcia mindfulness.

Zajęcia z jogi poprowadzą dyplomowani nauczyciele jogi Wiktor Morgulec i Adam Jan. Warsztat
z mindfulness – Tomasz Zalas (trener, psycholog, coach). Dołączy też do nich Barłomiej Filipek, trener wolności emocjonalnej, wydawca portalu StrefaRozwoju.pl z warsztatem “Feel Free – od życzliwości do skuteczności”. Wisienką na torcie strefy będą warsztaty fotograficzne z Katarzyną Gubałą, propagatorką zdrowego żywienia, autorką książek, m.in. „Warzywa górą! Od korzeni po liście”. Zapisy na zajęcia będą odbywały się na profilu wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/285524708642769/. Liczba miejsc ograniczona.

W niedzielę 13 maja w godz. 9.30-10.30 odbędzie się poranny trening biegowy w ramach Reebok Run Crew, otwartej grupy biegowej. Zapisy na trening na reebokruncrew.pl. Wszyscy uczestnicy biegu będą mogli bezpłatnie wejść na teren targów i w nagrodę po treningu otrzymają roślinny poczęstunek.

Wstęp na VeggieWorld jest płatny.
Cena biletu online – 10 zł; na miejscu – normalny: 15 zł, ulgowy (uczniowie, studenci, osoby niepełnosprawne, seniorzy za okazaniem legitymacji) – 10 zł.

Dzieci do 14 r.ż. wchodzą za darmo.

Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji na temat 1. edycji VeggieWorld Warszawa i listy wystawców na profilu wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/285524708642769/

Sobota-niedziela, 12-13 maja, godz. 10-18.00
Mińska 65 w Warszawie

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.