„biały KWADRAT na czarnym tle” – Portrety Choreograficzne: Paulina Święcańska

„biały KWADRAT na czarnym tle” – Portrety Choreograficzne: Paulina Święcańska.

Tytuł wieczoru w przewrotny sposób nawiązuje do obrazu Kazimierza Malewicza, który został uznany za pierwsze dzieło nieprzedstawiające Czarny kwadrat na białym tle.

„W swoim portrecie choreograficznym pragnę zaprezentować coś bardzo prostego, czystego formalnie i opartego na pięknie ruchu ciał ludzkich w technikach improwizacji i kontakt improwizacji w towarzystwie muzyki na żywo. Z tymi technikami pracuję na co dzień, realizując projekty artystyczne, edukacyjne i społeczne.

Do współpracy zaprosiłam osoby, z którymi spotkaliśmy się na różnych ścieżkach rozwoju artystycznego i po prostu mieliśmy FLOW.

Serdecznie zapraszam na improwizowany wieczór z białym KWADRATEM na czarnym tle.”

Koncepcja i reżyseria: Paulina Święcańska | Taniec: Aleksandra Osowicz, Paulina Święcańska, Paweł Konior | Muzyka na żywo: Jakub Dykiert | Reżyseria świateł: Roman Woźniak | Czas trwania: bliżej nieokreślony.

Paulina Święcańska – choreograf, pedagog, kulturoznawca, menager kultury.

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia na Wydziale Rytmiki, Uniwersytetu Zielonogórskiego studiów I stopnia na kierunku Animacja Kultury i Sportu. Pedagog, Instruktor Tańca Współczesnego uznany przez Narodowe Centrum Kultury. Absolwentka Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie – studia II stopnia na kierunku Kulturoznawstwo oraz Kinetografii R. Labana w Instytucie Choreologii w Poznaniu. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Menadżer Kultury oraz Uniwersytetu Łódzkiego – Produkcja Teatralna. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Muzyki i Tańca a także Fundacji Art Station Foundation Stary Browar Nowy Taniec.

Autorka tekstów i referentka międzynarodowych publikacji naukowych na temat tańca w Pradze Czeskiej, Bilbao i Lisbonie.

Doświadczenie i praktykę zawodową zdobywała również na międzynarodowych festiwalach i coachingach w całej Europie, a także w Izraelu, Brazylii, Indiach, Rosji, Ukrainie, Turcji, Australii, Indonezji, USA i Japonii. Jako choreograf do tej pory stworzyła 19 choreografii autorskich m.in. Wariacje na temat jedzenia, Hybryda, Motyle 2046, Doskonała para, Surogaci, ENEMY, Drzewo życia, które były pokazywane na polskich i zagranicznych festiwalach.

Mocno zaangażowana w animację miasta Warszawy zarówno jego przestrzeni, jak i mieszkańców żywą i bezpośrednią sztuką poprzez m.in. Festiwal Warszawskiej Sztuki niezależnej Re:wizje 2008-2012, gdzie była kuratorem tańca.

Współorganizator Warszawskiej Platformy Tańca w latach 2014-2016.

Organizator Festiwalu Kontakt Improwizacji Warsaw Flow w latach 2010-2016. 

Kurator i organizator pierwszego roku Warszawskiej Platformy Tańca 2014-2016. 

Współorganizator Centrum Sztuki Tańca w Warszawie w latach 2016-2019.

Paulina Święcańska jest również prezesem Fundacji Artystycznej PERFORM,  poprzez którą realizuje projekty artystyczne, społeczne i edukacyjne pracując z artystami różnych kierunków i profesji. W pracy zawodowej wykorzystuje techniki takie, jak contact improvisation, authentic movement, improvisation, bodywork, animal flow, space composition, physical theatre, ecstatic dance.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

13 kwietnia 2017 r. (Cz) 19:00 | Mazowiecki Instytut Kultury

Koordynator: Magdalena Chabros, m.chabros@mik.waw.pl, tel. 22 586 42 04.

Bilety w cenie 15 zł do kupienia tu – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.