Monodram „Rachela Auerbach, pisma z Getta Warszawskiego”

14 kwietnia 2017 roku, Fundacja Trzeci Wymiar Kultury zaprasza na monodram „Rachela”, na podstawie pism Racheli Auerbach z Getta Warszawskiego. Postanowiliśmy zmierzyć się z tekstem o wielkiej sile rażenia, który jest jednym z najważniejszych dokumentarnych i literackich świadectw czasu Zagłady. W ten sposób psycholog i pisarka Rachela Auerbach, pisząc swój dziennik współtworzyła podziemne archiwum getta warszawskiego, tzw. Archiwum Ringelbluma.

JOWITA BUDNIK – odtwórczyni głównej roli
Polska aktorka telewizyjna i filmowa. Największy sukces artystyczny Jowicie Budnik przyniosła rola Beaty w filmie „Plac Zbawiciela” Krzysztofa Krauze i Joanny Kos – Krauze. Film został obsypany nagrodami na całym świecie, a Jowita Budnik za tę kreację otrzymała na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą (2006), Orła oraz nominację do Złotego Lwa. W 2017 r. będzie można obejrzeć Jowitę Budnik w roli Racheli Auerbach w amerykańsko-polskim filmie o Podziemnym Archiwum Getta Warszawskiego opartym na książce o Archiwum Ringelbluma „Who Will Write Our History?” („Kto napisze naszą historię?”) amerykańskiego historyka
Samuela D. Kassowa. Autorką scenariusza i reżyserem jest amerykańska dokumentalistka Roberta Grossman a producentką, Nancy Spielberg.

IWONA SIEKIERZYŃSKA – reżyseria
MONIKA GRABAN-DĘBNIAK – scenografia
RADOSŁAW GRZEGORZ DĘBNIAK – scenografia
RADOSŁAW PACZOCHA – dramaturg
MARZENA MAJCHER – muzyka

14 kwietnia 2017 roku, godz. 19:30

Monodram będzie wystawiony na Dużej Scenie Teatru Studio w Warszawie, Plac Defilad 1, liczba miejsc ograniczona – osoby zainteresowane otrzymaniem wejściówki na spektakl prosimy o przesłanie maila z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu na adres: zarzad@3wk.pl.

Odnośnik do wydarzenia

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.