Planujesz zakup mieszkania w Warszawie? Podpowiadamy, które dzielnice stolicy są warte uwagi

Planujesz zakup mieszkania w Warszawie? Podpowiadamy, które dzielnice stolicy są warte uwagi
Jeśli chcesz zakupić mieszkanie w Warszawie musisz przygotować się na spory wydatek. Skromniejszy budżet wymaga pójścia na kompromis — inwestycje umiejscowione na obrzeżach miasta potrafią być nawet o kilkadziesiąt procent tańsze od tych zlokalizowanych bliżej centrum.

Zastanów się, nim kupisz

Wybierając lokalizację swojego nowego mieszkania w Warszawie kluczowe jest odpowiedzenie sobie na pytanie, w jakim celu chcemy zakupić to lokum. Jeśli naszym celem jest inwestycja i wynajmowanie, będziemy bardziej zainteresowani mieszkaniami zlokalizowanymi w centrum, skąd blisko jest zarówno do siedzib firm, jak i rozrywki.

Jeżeli z kolei najważniejszą zmienną jest dla nas cena, to zgodnie z danymi pochodzącymi z serwisu Gratka.pl, najlepiej jest zacząć poszukiwania od Białołęki i Wesołej. Najtańsze na prawym brzegu Wisły są dzielnice Rembertów i Wawer. Z kolei najniższe ceny za mieszkania zlokalizowane w lewobrzeżnej części stolicy znajdziemy we Włochach i Ursusie. Dla tych, którzy nie mają rozeznania w topografii Warszawy należy wspomnieć, że wszystkie te dzielnice położone są w znacznym oddaleniu od centrum. Mimo to, są dobrze z nim komunikowane.

Twoje mieszkanie w Warszawie

Najpiękniejsze (a jednocześnie najdroższe) mieszkania dla singli i rodzin z dziećmi znajdziemy na Ursynowie, Wilanowie, Bielanach i na Żoliborzu. Wszystkie one usytuowane są w pobliżu przepięknych terenów zielonych, są doskonale skomunikowane z centrum Warszawy i zapewniają całe niezbędne zaplecze usługowe. Planując zakup mieszkania w tej lokalizacji trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 12 tysięcy złotych za metr kwadratowy minimum. Co ważne, w takich dzielnicach jak Saska Kępa czy Wilanów wspomniane ceny dotyczą nieruchomości z rynku wtórnego — nowe nie są już realizowane ze względu na brak działek budowlanych.

Interesują Cię nowe mieszkania w Warszawie? Na gratka.pl znajdziesz wyłącznie sprawdzone oferty!

mieszkania warszawa

Mieszkanie pod inwestycję

W dobie niepewnej sytuacji gospodarczej, galopującej inflacji i osłabiającej się siły nabywczej złotówki, inwestowanie w nieruchomości jest jedynym sposobem na zadbanie o własne finanse, jeśli dysponujemy większymi środkami.

Zakup mieszkań w celach inwestycyjnych w Warszawie jest popularny od wielu lat. Nic dziwnego: miasto to jest polską siedzibą większości międzynarodowych koncernów, rotacja mieszkańców i pracowników w wielu firmach jest bardzo duża, a przeważająca część z nich nie zamierza kupować niczego na całe.

Zastanawiając się, gdzie kupić mieszkanie pod inwestycję, należy rozważyć przede wszystkim Śródmieście, Ochotę i Mokotów, w tym tzw. Mordor, czyli Dolny Mokotów. Kolejną dzielnicą polecaną pod inwestycje jest Wola. Z tym, że w tych lokalizacjach prawdopodobnie będziemy wybierać spośród mieszkań z rynku wtórnego.

Wolisz zakupić nowe mieszkania w Warszawie? Na morizon.pl znajdziesz oferty deweloperów, którzy stawiają swoje inwestycje na położonych w tych okolicach ulicach Jana Olbrachta, Górczewskiej, Kasprzaka i wielu innych. 

Gotówka czy kredyt hipoteczny?

Jeśli dysponujesz większymi środkami, warto jest rozważyć zakup mieszkania za gotówkę. Aktualne oferty kredytów hipotecznych nie są atrakcyjne ze względu na rekordowo wysokie stopy procentowe. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet jeśli nie stać Cię na samodzielne sfinansowanie zakupu mieszkania, inwestycja oszczędności w nieruchomość jest zawsze najlepszą formą lokowania gotówki.

/materiał sponsorowany/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.