Pierwsza w Polsce wystawa car designu Renault: Passion for Design & Innovation

W dniach 3-11 września 2016 roku, w trakcie Wawa Design Festiwal odbędzie się pierwsza w Polsce wystawa car designu Renault.

Passion for Design & Innovation. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć spektakularny samochód koncepcyjny Renault DeZir, który specjalnie na tę wystawę zostanie sprowadzony z Centrum Designu Renault we Francji. DeZir uważany jest za jeden z najpiękniejszych samochodów koncepcyjnych na świecie.

Zwiedzający na przykładzie modeli Renault zobaczą jak wyglądają różne etapy projektowania samochodu oraz poznają koncepcję strategii designu Renault. Zaprezentowane zostaną także szkice designerów Renault oraz filmy przedstawiające etapy pośrednie w projektowaniu poszczególnych modeli.

Gwiazdą ekspozycji będzie samochód koncepcyjny Renault DeZir – sportowe coupe napędzane silnikiem elektrycznym, które łączy elegancką linię z ekologicznym podejściem do środowiska. Charakteryzuje go zmysłowa linia i intensywny czerwony kolor. Wnętrze auta wyraża lekkość – kształty są łagodne i lekkie. Dominuje biel z akcentami w mocnym czerwonym kolorze, takim samym jak kolor nadwozia. Zastosowano tu szlachetne materiały, m.in. białą skórę na fotelach, desce rozdzielczej i podłodze oraz czerwoną lakę na konsoli i akcesoriach. Siedzenia mają kształt bezpiecznego kokonu i pokryte są białą skórą, inaczej wykończoną po stronie kierowcy i pasażera.

Oprócz samochodu Renault DeZir, widzowie będą mogli także oglądać makietę modelu Renault Megane z gliny wykonaną przez projektantów Renault. Swoją polską prapremierę będzie miał także nowy model Renault Scenic.

W strefie interaktywnej odwiedzający – w tym dzieci – będą mogli pokazać swoje umiejętności w zakresie projektowania i konstruowania.

Wystawa car designu w Soho Factory będzie otwarta dla zwiedzających w godz. 11:00-19:00. 

Adres wystawy w Soho Factory: Warszawa, ul. Mińska 25, hala 19

Wstęp jest wolny.

Więcej o wystawie Renault. Passion for Design & Innovation na stronie renaultpassion.pl

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.