Opencall for music – Bownik /Ms.Obsession /Oly. /Paweł Izdebski

Opencall for music – Bownik /Ms.Obsession /Oly. /Paweł Izdebski.

Zapraszamy na wyjątkowy koncert, podczas którego posłuchacie fantastycznych polskich wykonawców. Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na wydruk, dystrybucję, promocję magazynu Opencall, a wraz z nim – twórców, których poznacie w pierwszym numerze.

Opencall magazine to projekt wspierający twórców, którzy chcieliby zostać zauważeni na rynku polskim i zagranicznym. Efektem prac jest powstanie drukowanego magazynu dystrybuowanego w największych miastach w Polsce: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi oraz za granicą: w Mediolanie i Londynie. Magazyn powstał z myślą o projektantach, fotografach, twórcach z dziedzin sztuk wizualnych, malarzach, muzykach, dokumentalistach ze
świeżym, odkrywczym podejściem. Hermetyczny rynek oferuje bardzo wąską przestrzeń dla nieodkrytych talentów, a publikacje prac artystów są przywilejem tylko dla znanych już nazwisk. Magazyn tworzy grupa młodych twórców z różnych dziedzin działających non-profit.

Opencall magazine działa na zasadzie otwartego naboru, do pierwszego wydania napłynęło ponad 300 zgłoszeń, spośród których grono ekspertów (Agnieszka Kulesza, Łukasz Pik, Łukasz Radwan, Andrzej Zygmuntowicz, Piotr Janowczyk, Stefania Carrozzini) wyłoniło prace publikowane w 4 kategoriach – fotografia, sztuka, moda, podróże.

Współpraca z showroomami, galeriami sztuki w Polsce, ale także w Londynie i Mediolanie pozwoli artyście zostać zauważonym na rynku i otworzy przed nim nowe możliwości rozwoju i współpracy. Jednocześnie magazyn ma stać się platformą wymiany inspiracji między artystami, kolekcjonerami sztuki, kuratorami, pasjonatami. Dbać o rozwój i jakość rynku polskiej sztuki, a także pokazać, że rodzime projekty są na wyjątkowo wysokim poziomie.

Magazyn zostanie wydany w formie drukowanej i elektronicznej w styczniu 2019. Premiera odbędzie się podczas Press Photo Expo w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich 14 stycznia 2019 roku. Inicjatywę wspiera Roma Gąsiorowska i jej projekt W-Arte!

9 stycznia w Pogłosie wystąpią:

MICHŁ BOWNIK & DJ EDUARDO
Bownik to warszawscy muzycy, którzy byli wcześniej znani pod nazwą Control the Weather. Eksperymentują z gatunkami, stylami, formami, reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną. Żartobliwie klasyfikowani jako vegan disco. Ufają swojej intuicji, są odkrywczy i niebanalni.
Rok 2018 był dla artystów wyjątkowo owocny – w styczniu pojawił się pierwszy długogrający krążek „Delfina”, wydawnictwo z polskimi tekstami, a w sierpniu „Radykalna korekta”. Czym zaskoczy nas Bownik w 2019? Przekonamy się 9 stycznia!

MS. OBSESSION
Ms. Obsession, Aleksandra Warchoł, to młoda wokalistka, producent muzyczny, autorka tekstów, która zachwyca zarówno swoją muzyczną jak i wizualną twórczością. Ostatnia płyta, „Manekin”, to elektroniczno – oniryczna opowieść muzyczna. Słuchacz odnajdzie w niej inspirację twórczością Lyncha, Salvadora Dali, czy Bułhakova. Tworzy własny muzyczny świat, przez osobliwą i różnorodną twórczość mierzy się ze zjawiskiem iluzji. Reprezentuje ciągłą zmianę, która zachodzi w każdym z nas. Przeplata świat oniryczny z realnym, zaciera granice między tym, co subiektywne, a tym, co obiektywne. Zapraszamy Was w muzyczną podróż tam, gdzie wyobraźnia miesza się z rzeczywistością.

OLY.
Oly.., czyli Aleksandra Komsta, to polska wokalistka, która w 2015 roku zadebiutowała płytą ,,Home”. W listopadzie tego roku pojawiła się jej druga płyta ,,Rzeczy Których Nie Mówię Kiedy Jestem Dorosła”. U nas wystąpi w duecie. Na koncercie pojawi się nowy materiał, ale też kawałki, których nie usłyszymy na płycie. Artystka zapowiada wyjątkowy set i możemy jej wierzyć – ma 24-lata, a na swoim koncie sukcesy takie, jak nominacja na Festiwalu South by Southwest w Stanach Zjednoczonych czy występy na Opener’ze i Live Music w Gdańsku.

PAWEŁ IZDEBSKI
Paweł Izdebski – wokalista, gitarzysta, piosenkopisarz i youtuber. Tworzy własny gatunek muzyczny, bluepop – połączenie muzyki alternatywnej, akustycznej i bluesowej opartej na popowych brzmieniach gitary. W 2017 wydał swoją epkę pt. „Książę Naiwności”, dzięki środkom zebranym w kampanii crowdfundingowej. Teraz pracuje nad pierwszym długogrającym albumem, którego premiera jesienią 2019. Koncert w Pogłosie będzie solowym pożegnaniem z „Księciem Naiwności” i Pawłem Izdebskim jakiego znaliśmy do tej pory, i przedsmakiem tego, co zaoferuje nam w drugiej połowie nowego roku.

Bilety kupicie w 3 różnych wersjach cenowych:
https://goout.net/pl/bilety/opencall-for-music-bownik+ms-obsession+inni/xjvd/
Basic: 25 zł – bilet wstępu na koncert
Standard: 45 zł – bilet wstępu na koncert + premierowy egzemplarz magazynu
VIP: 70 zł – bilet wstępu na koncert + plakat z pracą jednego z twórców Opencall magazine + premierowy egzemplarz magazynu

Plakaty i magazyny będą na Was czekały w Galerii Jednostka od 24.01 do końca stycznia, w godzinach pracy galerii.

Widzimy się 9.01.2018 o 20.00 w klubie Pogłos.

FB-klik

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.