Nowe odkrycie sceny jazzowej septet EABS wystąpi na festiwalu Jazz na Starówce

UDOSTĘPNIJ
  • 2
  •  
  •  
  •  

Nowe odkrycie sceny jazzowej septet EABS wystąpi na festiwalu Jazz na Starówce.

W sobotę, 18 sierpnia 2018 roku w przedostatniej odsłonie festiwalu Jazz na Starówce w Warszawie wystąpi nowe odkrycie sceny jazzowej, rewelacyjny  septet EABS – najlepszy zespół elektryczny w Polsce. Po raz pierwszy z zespołem zagra wirtuoz skrzypiec, Adam Bałdych, jeden z najwybitniejszych skrzypków jazzowych, kompozytorów i jeden z najlepiej rozpoznawanych polskich muzyków jazzowych w Europie. 

EABS & Adam Bałdych

Electro-Acoustic Beat Session

REPETITIONS (Letters To Krzysztof Komeda)

Marek Pędziwiatr — klawisze, syntezatory, wokal

Marcin Rak — perkusja

Vojto Monteur — gitara elektryczna

Paweł Stachowiak — gitara basowa

Spisek Jednego — gramofony

Olaf Węgier — saksofon

Jakub Kurek — trąbka

Gość specjalny – ADAM BAŁDYCH

Septet EABS przez krytykę i branżę muzyczną został okrzyknięty nowym odkryciem polskiej sceny jazzowej i szybko stał się najlepszym elektrycznym zespołem w Polsce. „Repetitions”, to muzyczny ukłon w stronę klasyki jazzu sprzed kilkudziesięciu lat połączony z nowym brzmieniem muzyki współczesnej. To hołd złożony legendzie polskiego jazzu – Krzysztofowi Komedzie przez młodych, zdolnych i niepokornych muzyków z Wrocławia. Ich debiutancki krążek EABS pt. “Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” w całości poświęcony twórczości legendy polskiego jazzu – K. Komedzie. Album jest wyselekcjonowaną dawką utworów Komedy od etiud baletowych, filmów fabularnych, dokumentów, po krótkie metraże i animacje.

Muzycy nazywają swój sposób podejścia do twórczości Krzysztofa Komedy rekonstrukcją dekonstrukcji.

Brzmienie zespołu odnosi się do hip-hopu, sampli oraz loopów, środkiem wyrazu jest jazz, który pozwala uzyskać nowe i unikalne kompozycje. To kreatywne i nowoczesne rekonstruowanie muzycznej przeszłości.

EABS, projekt Marka Pędziwiatra, pianisty, rapera, producenta (nominacja do Paszportów Polityki 2017), to jazz nowej generacji, czerpiący inspirację nie tylko z tradycji wielkich jazzowych nagrań ery Komedy, ale również nowoczesnych brzmień będąc atrakcyjny zarówno dla młodszych melomanów, jak i tych, którzy pamiętają czasy Krzysztofa Komedy.

Adam Bałdych. Jeden z najwybitniejszych skrzypków jazzowych naszych czasów. Wirtuoz skrzypiec, kompozytor, lider, jeden z najlepiej rozpoznawanych polskich muzyków jazzowych w Europie. 

Oprócz niesamowitej wirtuozerii ceniony jest za oryginalne brzmienie i kompozycje. Od początku swojej kariery wyznacza nowe ścieżki wiolinistyki.

Do współpracy przy kolejnych projektach zaprasza wyjątkowych artystów jak m.in. Helge Lien Trio, którzy swoją osobowością poszerzają granice jego muzyki. Artysta świadomie nawiązuje do polskiej tradycji, zaciera granice między muzyką poważną i jazzową.

Miłośnicy jazzu mieli okazję posłuchać go podczas  organizowanego przez nas  Festiwalu Jazz na Starówce oraz  Festiwalu Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy.

Artysta jest laureatem wielu nagród, w tym prestiżowej , ECHO Jazz 2013. W latach 2013, 2015 i 2018 nominowany był do nagrody FRYDERYKA w kategorii Artysta Roku.

Pomiędzy koncertami i karierą solistyczną artysta realizuje się jako kompozytor muzyki teatralnej.

18 sierpnia 2018, godz. 18:00

Rynek Starego Miasta

Wstęp wolny

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.