Nowe ceny biletów ZTM od 1 czerwca 2017 roku

Nowe ceny biletów ZTM od 1 czerwca 2017 roku.

Od 1 czerwca 2017 roku wprowadzone zostaną zmiany w taryfie biletowej. Skorzystają na nich osoby dojeżdżające z okolic Warszawy, grupy pasażerów uprawnionych do przejazdów ulgowych , uczestnicy konferencji oraz turyści. Dodatkowo od września warszawscy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych będą podróżować bezpłatnie.

Podstawowe zmiany:

  • pojawią się nowe rodzaje biletów kartonikowych (72 godzinne i jednorazowe dla grup szkolnych)
  • bilety okresowe (30 dni i 90 dni) ważne w strefach 1+2 będą TAŃSZE

Ceny biletów okresowych (30 dni i 90 dni) ważnych wyłącznie w strefie 1 lub wyłącznie w strefie 2 pozostaną takie same!

Taniej za bilety dwustrefowe

Od czerwca obniżone zostaną ceny biletów długookresowych ważnych w 1. i 2. strefie. Np. pasażerowie korzystający z biletów 30-dniowych normalnych, które teraz kosztują 210 zł zapłacą 180 zł i zaoszczędzą dzięki obniżce 30 zł miesięcznie. Jeszcze więcej zyskają użytkownicy biletów 90-dniowych (kosztujących obecnie 536 zł), którzy zapłacą 460 zł. W ich portfelach pozostanie 76 zł.

Ceny biletów 30-dniowych imiennych na strefy 1+2

 

 normalnyulgowyBW/BW+BMW/UBW/UBW+
stara cena210 zł105 zł196 zł98 zł
nowa cena180 zł90 zł166 zł83 zł

Ceny biletów 90-dniowych imiennych na strefy 1+2

 normalnyulgowyBW/BW+BMW/UBW/UBW+
stara cena536 zł268 zł482 zł241 zł
nowa cena460 zł230 zł406 zł203 zł

Legenda:
BW – Bilet Warszawiaka
BMW – Bilet Młodego Warszawiaka
UBW – Ulgowy Bilet Warszawiaka
BW+ – Bilet Warszawa+
UBW+ – Ulgowy Bilet Warszawa+

Ale to nie wszystko. Dotychczasowa oferta biletowa zostanie rozszerzona. W taryfie biletowej pojawi się m.in. bilet jednorazowy przesiadkowy grupowy ulgowy dla maksymalnie 10 osób w cenie 22 zł. Będzie to z pewnością duże ułatwienie dla podróżujących grup szkolnych i ich opiekunów, którzy musieli kasować dużą liczbę biletów. Teraz wystarczy skasować jeden lub dwa kartoniki. 

Specjalnie dla turystów i osób przebywających w stolicy zaledwie przez kilka dni w taryfie znajdzie się bilet 3-dniowy w cenie 36 zł (1. strefa) i 57 zł (1. i 2. strefa).

Miasto wprowadzi także tzw. bilet konferencyjny umożliwiając organizatorom konferencji zakup biletów dla ich uczestników (na wybrany okres czasu). Bilety będą kodowane na specjalnych Warszawskich Kartach Miejskich lub będą dostępne w innej formie uzgodnionej z organizatorem.

Uczniowie pojadą bezpłatnie

Bezpłatne przejazdy – od 1 września 2017 roku – przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów, oraz uczniom mieszkającym w Warszawie i uczącym się w innych, nie stołecznych szkołach podstawowych i gimnazjach. Uprawnienie jest wgrywane na specjalne spersonalizowane Karty Miejskie – Karty Ucznia, na cały okres pobytu dziecka w szkole (nie dłuższy niż 4 lata) i obowiązuje na obszarze 1. i 2. strefy.

Ulgi dla osób związanych z opozycją

Od 5 maja 2017 roku 50-procentową zniżką mogą podróżować również osoby, które pracowały po 1956 roku na rzecz organizacji politycznych i związków zawodowych, nielegalnych w rozumieniu przepisów obowiązujących do kwietnia 1989 roku. Z ulgi tej mogą korzystać również osoby, które nie wykonywały pracy w okresie przed dniem 4 czerwca 1989 roku na skutek represji politycznych.

Ponadto bezpłatnie podróżować mogą opiekunowie osób niepełnosprawnych (przewodnicy osób z chorobami narządu wzroku), które są zwolnione z opłat za przejazdy środkami lokalnego transportu zbiorowego, podróżujący po uprawnionego lub po odwiezieniu uprawnionego – wyłącznie na trasie od miejsca zamieszkania do placówki rehabilitacyjno-terapeutycznej na podstawie zaświadczenia.

Więcej na stronie ZTM – klik


Przeczytaj też:

Co robić w Warszawie – czerwiec 2017 – klik

Pies na Medal – III Sportowy Piknik z Psem na Bemowie – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.