Naziemne przejścia dla pieszych przy Dworcu Centralnym – rozpoczynają się prace

Naziemne przejścia dla pieszych przy Dworcu Centralnym

Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich w najbliższych tygodniach na skrzyżowaniu ul. E. Plater i Al. Jerozolimskich wyznaczone zostaną naziemne przejścia dla pieszych. Właśnie rozpoczynają się prace w tym rejonie.

Pierwszym etapem robót – realizowanych przez firmę Swarco Trafic Polska – będą prace drogowe i brukarskie, związane z korektą skrzyżowania (w tym korektą łuków). Przygotujemy też obniżone krawężniki pod przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe.

emilii-plater_1
Zdjęcie: ZDM

Zasadnicza część prac drogowych będzie prowadzona nocami tak, aby jak najmniej utrudniać ruch w tym rejonie miasta. Już dziś w nocy w rejon prac zostanie przywieziony pierwszy materiał brukarski. Po zakończeniu robót drogowych przystąpimy do prac związanych z montażem sygnalizacji. O kolejnych etapach realizacji tej inwestycji będziemy informować na bieżąco.

Duże zmiany

Projekt zmian na skrzyżowaniu zakłada budowę dwóch nowych naziemnych przejść dla pieszych – przez Al. Jerozolimskie po zachodniej stronie skrzyżowania oraz przez ul. Emilii Plater po północnej stronie skrzyżowania. Nowe przejścia będą wyposażone w azyle między jezdniami. Piesi zyskają też dojście naziemne do przystanku tramwajowego przy Dworcu Centralnym. Skrzyżowanie w dalszym ciągu będzie można przekroczyć również pod ziemią – to rozwiązanie wygodne dla osób zmierzających np. na dworzec.

zdm_emiliGrafika: ZDM

Na zmianach skorzystają nie tylko piesi. Przy przejściach wyznaczone zostaną przejazdy rowerowe. W kierunku północnym połączą się one z pasami rowerowymi istniejącymi na ul. E. Plater, zaś na odcinku od Nowogrodzkiej do Al. Jerozolimskich zostanie dopuszczony dwukierunkowy ruch rowerów. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie przekroczyć rowerem Al. Jerozolimskie. W ramach inwestycji wprowadzimy też kilka usprawnień dla kierowców – na skrzyżowaniu pojawią się wyspy kanalizujące ruch, wyznaczymy też pasy prowadzące, które ułatwią opuszczenie skrzyżowania. Dostosujemy również program sygnalizacji do natężenia ruchu w poszczególnych kierunkach.

źródło: ZDM (24.11.2016r.)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.