3 najlepsze kawiarnie dla miłośników książek

3 najlepsze kawiarnie dla miłośników książek.

W tych miejscach poza możliwością zakupu książek można również spożyć posiłek, posłuchać wykładu lub koncertu w wyjątkowej atmosferze. 

Wrzenie Świata
To połączenie księgarni z kawiarnią, która zlokalizowana w bliskiej odległości do ulicy Nowy Świat.
W ofercie księgarni znajduje się literatura non-fiction. Miejsce bardzo popularne wśród pisarzy i lokalnych mieszkańców. W księgarni odbywają się spotkania autorskie, premiery książek, debaty, pokazy fotograficzne i filmowe. W menu znajdują się słodkie i słone przekąski, napoje zimne i gorące oraz bogaty bufet śniadaniowy za 24 zł.
Wrzenie Świata ul. Gałczyńskiego 7


Tarabuk

tarabuk
Zdjęcie: Tarabuk

Księgarnia z kawiarnią, która swoją działalność przez kilka lat prowadziła na warszawskim Powiślu. W nowej lokalizacji, w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa, księgarnia działa jeszcze prężniej. Prawie codziennie można tu skorzystać z bogatej oferty spotkań, wykładów lub koncertów. W menu znajdują się słodkie przekąski, lemoniady, herbaty i kawa parzona na wiele sposobów.
Tarabuk, ul. Marszałkowska 7


Pardon, To Tu 
Zlokalizowana w bliskiej odległości placu Grzybowskiego klubokawiarnia, w której mieści się mały sklep z książkami i płytami. W tym miejscu w weekendy odbywają się  warsztaty dla dzieci a wieczorami koncerty awangardy, ambientu, free-jazzu przez folk, rock, singer-songwriter do world music. W menu klubokawiarni znajdują się słodkie i słone przekąski, kawa oraz napoje alkoholowe.
Pardon, To Tu, plac Grzybowski 12/16

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.