Na Zieloną Białołękę pojedzie tramwaj

Na Zieloną Białołękę pojedzie tramwaj

Blisko trzy lata w Tramwajach Warszawskich czekaliśmy na wydanie kluczowej decyzji. Teraz rozpoczynamy prace nad projektem budowlanym i ogłoszeniem przetargu.

Tramwaj na Zieloną Białołękę pozwoli mieszkańcom osiedli wschodniej Białołęki szybko dojechać
do najbliższej stacji metra przy Kondratowicza. Nowy odcinek sieci tramwajowej o dlugości ok. 6,5 km rozpocznie się w obszarze skrzyżowania ulic Matki Teresy z Kalkuty oraz Rembielińskiej, a następnie przebiegać będzie ulicami: św. Wincentego, Głębocką, Olszynki Grochowskiej aż do szkoły podstawowej nr 112 przy ulicy Zaułek. Po drodze będzie 8 przystanków. Tramwaje będą mogły jeździć nawet co około 2-3 minut. Czas przejazdu do stacji metra przy Kondratowicza wyniesie około 15 minut, a do Dworca Wileńskiego około 30 minut.

Mapa Na Zieloną Białołękę pojedzie tramwaj

Wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, czyli tzw. decyzję środowiskową został złożony przez nas w lipcu 2020 r. Dokument określa, jak zabezpieczyć zieleń i jak ograniczyć emisję hałasu. Zostanie to uwzględnione w materiałach przetargowych na opracowanie dokumentacji projektowej. Harmonogram zakłada, że przetarg na zaprojektowanie tramwaju na Zieloną Białołękę ogłosimy jeszcze w tym roku. Budowa tramwaju ma zacząć się do 2030 roku. Możliwe jest przyśpieszenie inwestycji, ale będzie to zależało od dostępności środków finansowych. Będziemy się starali o fundusze z Unii Europejskiej.

/materiały prasowe/


Wydarzenia weekend – klik
Reklama