Miesiąc Japoński w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Miesiąc Japoński w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie.

W dniach 8 kwietnia – 5 maja 2018 roku,  po raz drugi w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie odbędzie się Miesiąc Japoński pod honorowym patronatem Ambasady Japonii oraz prezesa Polskiej Akademii Nauk.

Miesiąc zainaugurujemy otwarciem trzech wystaw fotograficznych przedstawiających Japonię oczami podróżników i jej wielkich miłośników: Ludmiły Kot i Romualda Zabielskiego, Stanisława Roszkowskiego oraz Arkadiusza R. Janczaka.

Poprzez organizację wydarzenia pragniemy promować i przybliżać gościom Ogrodu Botanicznego Japonię – jej kulturę i zwyczaje. Jednym z nim jest „Sakura Report” – akcja propagująca aktywne spędzanie wolnego czasu na łonie natury. Nasi fotografowie będą zachęcać do fotografowania kwitnących wiśni w Ogrodzie Botanicznym, aby następnie wybrać oraz nagrodzić najpiękniejszą fotografię. Fotograficzne sprawozdanie z kwitnienia wiśni – „Sakura Report” to również akcja na Facebooku Japonia na nowo po raz pierwszy odkryta wzorowana na corocznych komunikatach Sakura Report ogłaszanych przez Japan Weather Association.

Na terenie Ogrodu Botanicznego znajduje się największa w Polsce kolekcja sakury w Polsce. Drzewka zostały przywiezione w 2003 roku jako dar prefektury Hokkaido. Mamy nadzieję, że wiśnie zakwitną podczas naszego Miesiąca Japońskiego i wspólnie z Państwem, którzy odwiedzicie w tym czasie Ogród, będziemy mogli przeżywać prawdziwe hanami na wzór tego, jakie kontemplują Japończycy w swoim kraju od kilkuset lat.

Zapraszamy do udziału i skorzystania z przygotowanych atrakcji, które na bieżąco będą przybliżane Państwu w formie wydarzeń oraz postów.

https://www.facebook.com/events/153280622034027/

PROGRAM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.