Od 15 grudnia 2023 roku, co weekend od piątku do niedzieli, o pełnych godzinach od 17:00 do 21:00, Pałac Staszica (fasada od strony pomnika Mikołaja Kopernika) oraz aleja spacerowa przy Skwerze ks. Jana Twardowskiego zmienią się w arenę magicznych pokazów. Krakowskie Przedmieście stanie się scenerią dla świątecznego spektaklu, łączącego muzykę, choreografię i zimowe animacje.
Technika mappingu jest integralną częścią całego projektu iluminacji świątecznych. Lasery zbudują iluzję poruszania się detali architektonicznych Pałacu Staszica, a tradycyjne, bożonarodzeniowe symbole posłużą do opowiedzenia świątecznej historii o gospodarzu tego miejsca – Mikołaju Koperniku. Pokazom na powierzchni 152 metrów kwadratowych będzie towarzyszyła muzyka Antoniego Vivaldiego, tak by spacerowicze mogli zanurzyć się jeszcze mocniej w bajkowej rzeczywistości.
- Pierwszy z pokazów przeniesie widzów w głąb kosmosu, eksplorując tematykę związaną z ze słynnym astronomem.
- Drugi odsłoni czar wspomnień świątecznej Warszawy z lat 50. i 60. XX wieku.
Pokazy będą prezentowane w piątki, soboty oraz niedziele o pełnych godzinach od 17:00 do 21:00.
Natomiast na Skwerze Twardowskiego spacerowicze będą mieli okazję codziennie doświadczyć niezwykłego spektaklu pod stopami.
Animacje powstały dzięki współpracy Miasta Warszawy, Zarządu Dróg Miejskich, Polskiej Akademii Nauk oraz firmy Multidekor.
źródło: UM Warszawa
Świąteczna Iluminacja Warszawy 2023/24