Majówka na stołecznych ulicach

warszawa tramwaj

W długi weekend majowy zapowiada się duży ruch w sercu miasta. Na niedzielę, 1 maja, zapowiedziane są zgromadzenia publiczne. W poniedziałek odbędzie się finał piłkarskiego Pucharu Polski na PGE Narodowym, a we wtorek uroczystości Narodowego Święta 3 Maja i Bieg Konstytucji.

W majówkę, nieco dłużej niż zwykle, bo od soboty 30 kwietnia, do wtorku, 3 maja, Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Senatorskiej do Świętokrzyskiej będzie deptakiem(otwiera się w nowej karcie). W tym czasie swoje trasy zmienią autobusy linii: 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i N44. Przypominamy także, że od 1 do 8 maja pociągi metra M2 dojadą tylko do stacji Rondo Daszyńskiego(otwiera się w nowej karcie).

Zgromadzenia 1 maja

Na niedzielę, 1 maja, zostały zgłoszone dwa przemarsze w centrum. Pierwszy zaplanowano w godz. 10.30-15.00. Jego uczestnicy zbiorą się na ulicy M. Kopernika, a następnie przejdą ulicami: Świętokrzyską, Nowym Światem, przez pl. Trzech Krzyży do Al. Ujazdowskich i al. J. Ch. Szucha. Drugie zgromadzenie odbędzie się w godz. 11.00-14.30. Rozpocznie się na ulicy Smolnej. Następnie planowany jest przemarsz trasą: ul. Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie.

Na trasie przemarszów mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu. W przypadku braku możliwości przejazdu tramwaje i autobusy będą kierowane na objazdy(otwiera się w nowej karcie).

Puchar Polski na PGE Narodowym

W poniedziałek, 2 maja, na PGE Narodowym odbędzie się finałowy mecz Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Rakowem Częstochowa. Z tego powodu w godz.  14.00-16.00 wyłączony z ruchu indywidualnego(otwiera się w nowej karcie), za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych, będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i gen. T. Bora-Komorowskiego.

Po meczu, ok. godz. 17.45, w przypadku wyłączenia z ruchu mostu Józefa Poniatowskiego, trasy zmienią tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii: 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507 i 521. Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-9.

Uroczystości na pl. Zamkowym

Główne uroczystości Narodowego Święta 3 Maja odbędą się na pl. Zamkowym. Przez cały dzień wyłączone z parkowania będą: parking przed Teatrem Wielkim, ul. Podwale (od ul. Senatorskiej do Kapitulnej) i ul. Królewska (wzdłuż Ogrodu Saskiego).

W godz. 8.00-14.00 wyłączone z ruchu będą ul. Podwale (od ul. Senatorskiej do Kapitulnej) i ul. Senatorska (od ul. Miodowej do Podwale). Z kolei godz. 12.00-12.30 zamknięte będą ul. Królewska i pl. marsz. J. Piłsudskiego pomiędzy ul. Mazowiecką a Wierzbową. W tym czasie trasy zmienią autobusy przejeżdżające przez pl. marsz. Piłsudskiego

30. Bieg Konstytucji 3 Maja

We wtorek odbędzie się już 30. odsłona Biegu Konstytucji 3 maja. Centrum imprezy będzie zorganizowane przy ul. Myśliwieckiej. Ulica będzie zamknięta dla ruchu samochodowego od godz. 9.00 do 14.30. W godz. 10.30-12.20 sukcesywnie będą zamykane kolejne ulice na trasie biegaczy: Rozbrat – Książęca – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – pl. Na Rozdrożu – Agrykola – Szwoleżerów – Kawalerii. W czasie biegu na objazdy kierowani będą kierowcy samochodów i autobusy WTP.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.