M. czyli historia, której poznać nie chcecie – czytanie otwarte

M. czyli historia, której poznać nie chcecie – czytanie otwarte

W ramach czytań otwartych Kurs [or] na dramat zapraszamy na sztukę „M. czyli historia, której poznać nie chcecie” Moniki Siary w reżyserii Ewy Małecki.
Obsada aktorska: Martyna Kowalik, Agata Góral, Małgorzata Niemirska, Waldemar Barwiński, Krzysztof Szczepaniak, Mateusz Weber

Burzliwy romans z oficerem gwardii carskiej i tajemnicze morderstwo z rąk kochanka, to tylko fragment życiorysu Marii Wisnowskiej – aktorki teatru dramatycznego nazywanej „następczynią Heleny Modrzejewskiej”. Femme fatale w życiu i na scenie, wzbudzała kontrowersje na każdym kroku. Cofając się do roku 1890 Monika Siara zagłębia się w psychikę kobiety, która na scenie i poza nią poszukiwała prawdy o sobie i otaczającym świecie. „M. czyli historia, której poznać nie chcecie” to opowieść o marzeniach, namiętności i pasji życia, przy którym Wisnowską utrzymywała tylko miłość.

Link będzie dostępny w tym wydarzeniu oraz na naszej tablicy FB – aktywny od godziny 19.00 w dniu emisji, 27 kwietnia przez 12 godzin, zapraszamy!

FB-klik

Fot. K. Chmura

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.